Rubriky:

Tenis

Cincinnati přišlo o šampiony z Toronta a Montrealu, chystá se však velký tenisový návrat

12. srpna 2019 10:01

Po obhajobě titulu v Montrealu se španělský tenista Rafael Nadal odhlásil z turnaje v Cincinnati, jehož mužská část začala v neděli. Druhý hráč světového žebříčku se americkým pořadatelům omluvil kvůli únavě.

 

Paul Chiasson, ČTK/AP

Na podniku Masters v Ohiu se naopak vrátí ke dvouhře bývalá světová jednička Andy Murray. Dvaatřicetiletý Brit přijal divokou kartu a představí se v singlu poprvé od lednového Australian Open, po němž se neubránil myšlenkám na ukončení kariéry.

Druhá operace kyčle ale trojnásobného grandslamového šampiona zbavila bolestí a Murray se po několika turnajích ve čtyřhře objeví i v pavouku dvouhry.

"Tomuhle bych před půl rokem prostě nevěřil," prohlásil po nedělním tréninku Murray, který v žebříčku klesl až do čtvrté stovky. V prvním kole v Cincinnati bude jeho soupeřem Francouz Richard Gasquet.

Ženský turnaj v Cincinnati rovněž přišel o vítězku Rogers Cupu z minulého týdne. Ani devatenáctiletá Kanaďanka Bianca Andreescuová, kterou triumf v Torontu katapultoval na 14. místo pořadí WTA, v Ohiu hrát nebude.

ČTK

Časová osa: Tenis