Tenis

Kvitová si před US Open zahraje nový turnaj v Bronxu

15. srpna 2019 19:34 - New York

Petra Kvitová absolvuje po nevydařeném vystoupení v Cincinnati generálku na US Open příští týden na novém turnaji v New Yorku. Světová šestka dostala od organizátorů Bronx Open, jež začne v neděli, divokou kartu.

Twitter

Devětadvacetiletou Kvitovou od května trápilo zranění levé ruky. V úterý v Cincinnati prohrála hned první zápas s Řekyní Marií Sakkariovou, přičemž to byl její teprve druhý start od květnového turnaje v Římě a první od Wimbledonu.

Herní praxi se Kvitová pokusí získat na Bronx Open, jež bude pro tenistky jediným turnajem v týdnu před US Open. Tradiční generálka v New Havenu, kterou v minulosti Kvitová třikrát vyhrála, z kalendáře WTA Tour kvůli absenci hlavního sponzora letos vypadla.

"Naposledy jsem v Bronxu hrála v roce 2009. Kromě toho, že si teď připadám stará, se těším, že se tam příští týden vrátím a trochu si před US Open zahraju," uvedla na Twitteru Kvitová, jež před deseti lety startovala v této newyorské čtvrti na turnaji kategorie ITF.

Poslední grandslam sezony US Open začne ve Flushing Meadows 26. srpna.

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.