Devět disciplinárních prohřešků v jediném zápase! Kyrgios zaplatí obří pokutu

15. srpna 2019 20:37

Australský bouřlivák Nick Kyrgios na sebe opět strhnul pozornost na turnaji Masters v Cincinnati nadáváním rozhodčímu a rozmlácením raket. Po prohraném zápase druhého kola s Karenem Chačanovem z Ruska dostal od ATP pokutu 113 000 dolarů (2,6 milionu korun) a hrozí mu i suspendace.

 

Paul Chiasson, ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletý Kyrgios, jenž vyvolá rozruch prakticky na každém turnaji, si ve středu opět vybíjel zlost na sudím. S Fergusem Murphym měl Australan spory už před dvěma týdny ve Washingtonu, kde došel až k titulu.

Tentokrát nešetřil sprostými nadávkami. Na konci druhého setu sudímu například vyčítal, že příliš brzy zapnul odpočet času do zahájení hry. Irský rozhodčí ho penalizoval. Kyrgios pak navzdory Murphyho protestům odešel z kurtu, údajně na toaletu, a v tunelu rozmlátil dvě rakety.

"Jsi nejhorší rozhodčí, jakého jsem kdy viděl," vykřikoval Kyrgios a přidal spoustu peprných výrazů. Chačanov se nenechal rozhodit, vyhrál 6:7, 7:6, 6:2 a postoupil do osmifinále. "Byl to složitý zápas. Pro všechny je těžké proti němu hrát. Musíte se hlavně snažit se soustředit," uvedl Chačanov.

Kyrgios odešel do tunelu rozlámat rakety. Jsi blbec, nadával rozhodčímu

Minulý týden v Montrealu se Kyrgios hádal s rozhodčím kvůli tomu, že ručníky nejsou dost bílé. I s výbušnou povahou rodák z Canberry vyhrál na okruhu ATP šest turnajů, ve světovém žebříčku je aktuálně sedmadvacátý.

Vedení mužského tenisového okruhu Kyrgiosovi ve středečním utkání napočítalo celkem devět disciplinárních prohřešků a udělilo mu pokutu 113 000 dolarů. Zároveň ATP uvedla, že se bude zápasem zabývat ještě podrobněji a její případná zjištění mohou vést k dalším pokutám či zastavení činnosti.

ČTK

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.