Hurkacz - Paire 6:3, 3:6, 6:3Polský tenista slaví ve Winston-Salemu svou první trofej

Winston-Salem

Generálku na US Open vyhrál ve Winston-Salemu polský tenista Hubert Hurkacz a na okruhu ATP získal první titul. V sobotním finále mu podlehl nejvýše nasazený Francouz Benoit Paire po více než dvouhodinovém boji 3:6, 6:3, 3:6.

Dvaadvacetiletý Hurkacz, 41. hráč světového žebříčku, uspěl na ATP Tour hned v prvním finále, do nějž se probojoval. Téměř dvoumetrový rodák z Vratislavi, ve Winston-Salemu nasazený jako číslo tři, porazil na závěr turnaje oba favority: nejprve Kanaďana Denise Shapovalova a pak i Pairea, který tak dál čeká na triumf z jiného než antukového povrchu.

Jako poslední polský tenista vyhrál turnaj ATP Wojciech Fibak v roce 1982 v Chicagu. Letos na elitním okruhu získalo premiérový titul už 14 hráčů. "Ve druhém setu jsem hrál moc defenzivně, musel jsem přidat. Benoit je vynikající tenista, pro mne to je opravdu veliké vítězství. Snad ještě nějaká přijdou," řekl Hurkacz.