Rubriky:

Tenis

Historický zápis tenistů s českými kořeny. Damm s Kodatem šokovali US Open

30. srpna 2019 18:02 - Praha

Američtí mladíci s českými kořeny se postarali o historický zápis na grandslamovém tenisovém turnaji US Open. Patnáctiletý Martin Damm junior a o rok starší Toby Kodat jsou nejmladším párem, který vyhrál ve Flushing Meadows zápas čtyřhry mužů.

 

Twitter

Damm s Kodatem si zajistili divokou kartu díky titulu na šampionátu USA do 18 let a ve čtvrtek v prvním kole zdolali krajany Mitchella Kruegera a Tima Smyczeka ve dvou setech 7:6 a 7:5.

Patnáctiletý Damm je synem Martina Damma, někdejšího pátého deblisty světa a vítěze čtyřhry na US Open v roce 2006 (s Indem Leanderem Paesem).

Kodatův otec Aleš je nevlastním tátou Nicole Vaidišové, kterou z pozice trenéra dovedl ve dvouhře na sedmé místo světa a do dvou grandslamových semifinále.

Podobně mladý pár prošel na US Open do 2. kola i v roce 1975, tehdy ale šestnáctiletý John McEnroe a o rok mladší Larry Gottfried postoupili bez boje.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.