Rubriky:

Tenis

Famózní Nadalův kousek ohromil New York. I Tiger Woods byl v extázi

3. září 2019 07:48 - New York/Praha

Hvězdný Španěl Rafael Nadal měl až dosud na US Open poměrně snadnou práci, ale v osmifinále proti Marinu Čiličovi už narazil na těžkého soupeře, s nímž také ztratil vůbec první set na turnaji (6:3, 3:6, 6:1, 6:2). Duel ale rodák z Mallorky končil ve velkém stylu a za jeden ze svých úderů sklidil obzvlášť velký aplaus.

 

Jason DeCrow, ČTK/AP

Nadal vyhrál první set 6:3, druhý ale stejným poměrem prohrál. Pak ale na kurtu jasně vládl a to nejlepší si nechal na samotný závěr.

Za stavu 30:30 v posledním gamu doběhl volej od Čiliče s odskokem hodně ven z dvorce a k překvapení všech jej přízemním forhendem kolem sítě poslal do roku kurtu. Perfektním kouskem zvedl diváky ze sedačky, včetně svého kamaráda Tigera Woodse, a vysloužil si bouřlivý potlesk. Následně proměnil mečbol.

„Je snadné úder popsat a už horší ho zahrát. Jen jsem sledoval míček, zahrál dobrý volej, který jsem ale vystihl, rychle jsem za míčkem uháněl a na poslední chvíli jsem si všiml, že by byl možná malý prostor vedle sítě. Byl to asi jediný způsob, jak míček vyhrát. Trefil jsem ho dobře, ale k něčemu takovému potřebujete i kus štěstí," okomentoval svůj kousek Nadal.

V New Yorku si zahraje už své celkové 40. grandslamové čtvrtfinále. V něm ho vyzve Argentinec Diego Schwartzman.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis