Tým světa pro Laver Cup je kompletní. Dokáže tentokrát porazit Federera, Nadala a spol.?

10. září 2019 11:53 - Ženeva/Praha

Týmy pro nadcházející ročník Laver Cupu jsou kompletní. Kapitán výběru světa John McEnroe na prestižní akci k Milosi Raonicovi, Johnu Isnerovi, Nicku Kyrgiosovi a Denisu Shapovalovi, povolal Američany Jacka Socka a Taylora Fritze, který nahradí zraněného Jihoafričana Kevina Andersona. „Musíme být strategičtější,“ vysvětloval své rozhodnutí McEnroe, který doufá, že napotřetí už jeho tým evropský výběr porazí.

 

Twitter

Od 20. do 22. září 2019 se v Ženevě uskuteční třetí ročník Laver Cupu. V předchozích dvou letech prestižní turnaj ovládl tým Evropy, a tak je jasné, že tentokrát mu to výběr světa už bude chtít vrátit i s úroky. John McEnroe se snažil vybrat ty nejlepší a k již dříve známým účastníkům Australanovi Nicku Kyrgiosovi, Američanovi Johnu Isnerovi a Kanaďanům Milosi Raonicovi a Denisi Shapovalovi nyní povolal Jacka Socka s Taylorem Fritzem. Tým světa je tak kompletní.

Laver Cup táhne hvězdy. Za tým Evropy nastoupí Tsitsipas, Kyrgios opět ve výběru světa

Jack Sock se představil již v minulých ročnících a McEnroe si ho nemůže vynachválit. „Jsem rád, že se k nám opět připojí. Musíme být více strategičtější. V minulých letech pro nás byla čtyřhra velice důležitá, získali jsme v ní hodně bodů a Jack se na tom hodně podílel. Je to jeden z nejlepších deblistů na světě. Myslím, že by mohl být klíčem k úspěchu,“ vysvětloval McEnroe své rozhodnutí na oficiálním webu turnaje.

V týmu sedminásobného grandslamového vítěze se objeví také nováček Taylor Fritz, který nahradí zraněného Kevina Andersona. „Taylor prožívá vynikající sezonu. Letí žebříčkem. Dokáže hrát s nejlepšími tenisty,“ chválil McEnroe jednadvacetiletého tenistu, který letos ovládl turnaj v Eastbourne a v Atlantě a Los Cabos si zahrál finále.

Federerova škola etikety: Vypni hruď, drsňáku! napomínal parťáka Nadala a chválil Prahu

Výběr kapitána Evropy Björna Borga je již známý delší dobu. Fanoušci se můžou těšit, že spolu opět uvidí legendárního Švýcara Rogera Federera a fenomenálního Španěla Rafaela Nadala, který v neděli vyhrál devatenáctý grandslamový titul. Tým doplní Rakušan Dominic Thiem, Ital Fabio Fognini, Řek Stefanos Tsitsipas a Němec Alexander Zverev.

Blíží se MS v ragby 2019! Kompletní program a kdy sledovat utkání:

MS v ragby 2019. All Blacks získali bronz, titul slaví Jihoafričané

Nařiďte si budíky, pořízci jdou do akce! Televize nachystala hostinu z MS v ragby

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.