Triatlonistka Frintová byla čtvrtá na Světovém poháru v Číně

Wej-chaj

Triatlonistka Vendula Frintová skončila čtvrtá na Světovém poháru v čínském Wej-chaj. Od bronzu ji dělila více než minuta. Jan Čelůstka závod mužů nedokončil. Z vítězství se radovali Švýcarka Julie Derronová a Portugalec Joao Silva.

Triumf v Karlových Varech si Vendula Frintová nadělila k 35. narozeninám.

Frintová, která před měsícem obhájila vítězství v závodě Světového poháru v Karlových Varech, přidala další výborný výsledek hlavně díky tradičně skvělému běhu. Po plavání v zálivu Halfmoon Bay ve Žlutém moři byla šestnáctá se ztrátou 17 sekund na čelo, po cyklistické části závodu jí patřila 15. příčka s odstupem téměř tři a půl minuty na nejlepší.

Závěrečný běh na 10 km zvládla v druhém nejlepším čase 35:30. Rychleji desítku zaběhla jen vítězná Derronová (35:27). Před Frintovou skončily ještě Španělka Maria Casillasová Garcíová a Italka Verena Steinhauserová.