Rubriky:

Tenis

Unikát! Česko bude mít na Turnaji mistryň více hráček než Rusko, USA, Austrálie i Německo dohromady

11. října 2019 10:14 - Praha

Už jen něco málo přes dva týdny zbývají do zahájení posledního podniku roku v čínském Šen-čenu - Turnaje mistryň. Klání s rekordní dotací 14 milionů dolarů přivítá jako vždy osm nejlepších tenistek sezony a stejný počet deblových dvojic. A pokud se již nic nezmění, čeští fanoušci budou mít rozhodně komu držet palce. Ve hře by totiž mělo být pět hráček s českou vlaječkou za jménem. Tento počet nedají dohromady ani takoví giganti jako Rusko, Spojené státy, Austrálie a Německo.

 

Twitter

Až se 27. října otevřou brány Turnaje mistryň, s jistotou se ho zúčastní Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Barbora Strýcová. Velmi blízko k němu mají i Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Žádná jiná země se co do počtu hráček nemůže Česku rovnat.

Ale zpět ke konkrétním číslům. Pokud se již v žebříčkách pro dvouhru a čtyřhru nic nezmění, objeví se na turnaji hráčky z patnácti zemí světa, jen pět z nich však bude reprezentovat více než jedna tenistka.

Už je to jisté! Kvitová si posedmé zahraje Turnaj mistryň

V elitní stovce světového žebříčku mají v součtu se dvouhrou i čtyřhrou kromě Česka (12 hráček), nejvíce tenistek Spojené státy (30), Rusko (13), Čína (9) a Austrálie s Japonskem (8).

Z početné třináctičlenné ruské armády se však v Číně nepředstaví ani jediná, Spojené státy bude navzdory neskutečnému počtu tří desítek hráček reprezentovat pouze Serena Williamsová, hostitelskou zemi pak v deblu I-fan Sü a Šuaj Čang, Austrálii Asleigh Bartyová a Samantha Stosurová. Německo bude spoléhat na jedinou Annu Grönefeldovou ve čtyřhře, Japonsko pak pouze na Naomi Ósakaovou, Francie na úřadující světovou deblovou jedničku Kristinu Mladenovicovou.

Karolína Plíšková a poražená finalistka Petra Martičová

A tenisu zaslíbené Španělsko svou zástupkyni na Turnaji mistryň nenajde vůbec. Naopak hned trojici tenistek vyšle do boje možná trošku překvapivě Tchaj-wan - všechny ve čtyřhře. S tímto počtem bude země z jihovýchodní Asie za Českou republikou zároveň státem s největším počtem účastnic.

Kolik tenistek z různých států se Turnaje mistryň zúčastní a jak početné zastoupení mají mezi stovkou nejlepších, se podívejte v tabulce.

Pořadí  Země Počet hráček na Turnaji mistryň  Počet hráček v Top 100 (dvouhra + čtyřhra)
1. Česko 5 12 
2. Tchaj-wan 3 3
 3.  Čína 2 9
  Austrálie 2 8
  Kanada 2 3
6. USA 1 30
  Japonsko 1 8
  Německo 1 7
  Rumunsko 1 6
  Ukrajina 1 6
  Bělorusko 1 4
  Francie 1 4
  Belgie 1 3
  Nizozemsko 1 3
  Maďarsko 1 2
pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis