Tenistky čeká pět nových turnajů, Praha bude opět v dubnu

16. října 2019 09:30

Tenistky čeká příští rok na WTA Tour pět nových turnajů. Hrát se bude opět i na antuce v Praze, šestý ročník J&T Banka Prague Open se bude konat ve stejném termínu jako dosud od 27. dubna.

 

Twitter

Dva nové turnaje ze zveřejněného kalendáře budou ve vyšší kategorii Premier, lednová generálka na Australian Open v Adelaide (místo Sydney) a červnový turnaj na trávě v Berlíně.

Další tři nové podniky WTA jsou zařazeny do nejnižší kategorie International, kam patří i Praha. Nově se bude hrát v březnu v hale v Lyonu (místo Taškentu), v červnu před Wimbledonem na trávě v německém Bad Homburgu (místo Istanbulu) a v srpnu před US Open na betonech v Albany (místo Québecu).

Turnaje série International budou mít o deset procent navýšenou dotaci 275 tisíc dolarů místo dosavadních 250 tisíc.

Kalendář WTA Tour na příští rok tvoří 60 turnajů včetně čtyř grandslamů a olympijského turnaje v Tokiu, jež se budou hrát ve 28 zemích. Sezona začne 6. ledna, její vyvrcholení obstará od 2. listopadu Turnaj mistryň v Šen-čenu pro nejlepších osm tenistek roku.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: