Rubriky:

Tenis

Jako Karlovič s velkýma ko****. Kouč skandálně urazil německou tenistku

18. října 2019 14:54 - Lucemburk

Tenisový turnaj v Lucemburku zažil pozdvižení, které přesáhlo i hranice sportovního světa. Sexistická aférka se narodila během výměny stran, kdy si kouč zřejmě neuvědomil, že jeho slova zaznamenává kamera i mikrofon.

 

Facebook

Hříšníkem se stal trenér Japonky Misaki Doiové Christian Zahalka. Jeho svěřenkyně si jej povolala za stavu 5:4 v první sadě. Potřebovala poradit s tím, jak se bránit náloži skvělých servisů od německé soupeřky Julie Görgesové.

A vídeňský rodák s australským pasem zvolil při pokusu o empaticko-motivační řeč poněkud netradiční slovník a přirovnání.

„Vím, že je to jako hrát proti Karlovičovi s velkýma kozama. Ale poslouchej. Ona takhle nebude podávat celý zápas," uklidňoval Zahalka svěřenkyni. Narážel tím na velmi vyvinuté poprsí Němky a také na proslulý dělový servis chorvatského veterána Iva Karloviče.

Jeho neuctivý projev nezůstal bez povšimnutí a zabývají se jím média po celém světě.

Trenérovi se podařilo sice způsobit skandál, ale Doiové moc nepomohl. Po dvou hodinách a dvanácti minutách (5:7, 6:1, 6:3) se radovala z postupu Görgesová, která v utkání nakonec nasázela 21 es.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis