Ka. Plíšková - Andreescuová 6:3, skrečKonec! Plíšková má na Turnaji mistryň první výhru. Vítězka US Open zápas vzdala

Šen-čen

Karolína Plíšková si připsala na Turnaji mistryň v Šen-čenu první výhru. Šampionka US Open Bianca Andreescuová, která stejně jako česká tenistka úvodní zápas v Číně prohrála, jí po porážce v první sadě 3:6 kvůli zranění kolena zápas skrečovala.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Plíšková má po skreči Andreescuové na Turnaji mistryň první výhruVideo: sntv

Kanadská tenistka si ve třetím gamu pochroumala levé koleno. Plíšková tak v Šen-čenu udržela naději na postup z Fialové skupiny, utká se o něj v pátek v přímém souboji s Rumunkou Simonou Halepovou. Ta dnes prohrála 5:7 a 3:6 s obhájkyní titulu Elinou Svitolinovou, která si tak zajistila semifinále.

Světová dvojka Plíšková, jež hrála semifinále Turnaje mistryň v posledních dvou ročnících v Singapuru, po prohře se Svitolinovou nevstoupila dobře ani do zápasu s Andreescuovou. Po vlastních chybách přišla o první podání a prohrávala 0:2.

Karolína Plíšková během svého druhého utkání na Turnaji mistryň.

Ve třetí výměně třetího gamu ale přišel rozhodující okamžik. Andreescuové se podlomilo koleno, když se natahovala po servisu české tenistky, a s bolestivou grimasou hned odkulhala na lavičku. Po ošetření se silně zabandážovaným kolenem zkusila pokračovat, ale její pohyb nebyl optimální. Když v osmé hře ztratila podání a následně prohrála první set, zápas skrečovala.

Je tak nepravděpodobné, že by nastoupila k závěrečnému utkání ve skupině proti Svitolinové. To ale v postupové matematice nehraje roli. O postup si to v pátek rozdají Plíšková a Halepová. Rumunská tenistka vyhrála sedm z deseti dosavadních vzájemných duelů, letos mají bilanci vyrovnanou 1:1.

Dnes Halepová nestačila na nasazenou osmičku Svitolinovou, která může na Turnaji mistryň získat první letošní titul. V prvním setu vedla Ukrajinka 3:0, ale Halepová vyrovnala na 3:3. Rozhodl 12. game, v němž wimbledonská vítězka neuhrála při vlastním podání ani fiftýn.

V druhé sadě jako první zaváhala Svitolinová, ale hned vzápětí získala ztracený brejk zpět a servis nezvykle často chybující Halepové prolomila další čistou hrou i za stavu 4:3. Následně odvrátila dva brejkboly a po hodině a 40 minutách proměnila první mečbol.

Čtyřhra - Červená skupina:
Mertensová, Sabalenková (1-Belg./Běl.) - Čchan Jüng-žan, Čchan Chao-čching (5-Tchaj-wan) 7:6 (7:5), 6:4
Babosová, Mladenovicová (3-Maď./Fr.) - Grönefeldová, Schuursová (8-Něm./Niz.). 7:5, 6:2