De Minaur, Sinner, Kecmanovič a Tiafoe jsou v Miláně v semifinále

Milán

Australan Alex de Minaur zatím bez problémů plní roli favorita na Turnaji mistrů pro tenisty do 21 let v Miláně. Osmnáctý hráč žebříčku vyhrál skupinu A a drží šanci na zisk letos už čtvrtého titulu. V semifinále De Minaura čeká druhý nasazený Američan Frances Tiafoe, druhou dvojici tvoří Ital s divokou kartou Jannik Sinner a Miomir Kecmanovič ze Srbska.

Splní Australan Alex de Minaur roli favorita na Turnaji mistrů pro tenisty do 21 let v Miláně?

De Minaur si loni na turnaji Next Gen Finals zahrál finále, v němž podlehl Řekovi Stefanosi Tsitsipasovi. Letos na okruhu ATP mladý Australan vybojoval trofeje v Sydney, Atlantě a Ču-chaji, přičemž vždy se hrálo na tvrdém povrchu. Před necelými dvěma týdny v Basileji podlehl až v boji o titul domácí legendě Rogeru Federerovi.

Skvělou formu De Minaur potvrdil i dnes v posledním kole základní skupiny, když deklasoval Nora Caspera Ruuda 4:1, 4:0 a 4:2. Další trofej může australský favorit převzít v Miláně v sobotu. A pokud se mu to povede, jako neporažený tenista by získal i nejvyšší možnou prémii 429 000 dolarů.

Turnaj mistrů hráčů do 21 let v Miláně (tvrdý povrch, dotace 1,4 milionu dolarů):
Skupina A:
De Minaur (1-Austr.) - Ruud (4-Nor.) 4:1, 4:0, 4:2
Kecmanovič (5-Srb.) - Davidovich (7-Šp.) 4:1, 4:1, 4:3 (8:6).
Tiafoe (2-USA) - M. Ymer (6-Švéd.) 4:2, 4:2, 4:2
Humbert (3-Fr.) - Sinner (8-It.) 4:3 (7:5), 3:4 (3:7), 4:2, 4:2.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.