Rubriky:

Tenis

Tentokrát se už dočkala. Muchová ovládla prestižní anketu WTA

28. listopadu 2019 10:25 - Praha

Tentokrát už to vyšlo! Karolína Muchová svou čtvrtou letošní nominaci v anketě Ženské tenisové asociace o Průlom měsíce proměnila ve vítězství. Třiadvacetiletá Češka cenu WTA získala za senzační výkony z minulého měsíce, kdy si na prestižním turnaji v Moskvě zahrála semifinále a mezi nejlepší čtyři se pak dostala i na malém Turnaji mistryň.

 

WTA

V této anketě porazila Švýcarku Belindu Bencicovou, která v uplynulém měsíci ovládla turnaj v Moskvě a zahrála si i semifinále na Turnaji mistryň, a Američanku Sofii Keninovou, která byla nominována za osmifinále v Pekingu a účast na malém Turnaji mistryň. Muchová se tak stala letos čtvrtou Češkou, která tu kategorii vyhrála.

V květnu se to podařilo Markétě Vondroušové, která si zahrála finále French Open. V červenci zvítězila Barbora Strýcová, semifinalistka Wimbledonu, a v srpnu pak Marie Bouzková, která se na turnaji v Torontu senzačně dostala až do semifinále, kde při své jízdě dokázala porazit hned tři grandslamové vítězky - Simonu Halepovou, Sloane Stephensovou a Jelenu Ostapenkovou.

Muchová byla v anketě Průlom měsíce letos nominována již třikrát, avšak vítězství se dočkala až nyní. V dubnu byla kandidátkou za finále na turnaji v Praze, v červenci oslnila čtvrtfinálovou účastí ve Wimbledonu a v září zaujala svými výkony na turnaji v Soulu, který poté ovládla a získala svůj první titul na okruhu WTA.

Češky ve světovém žebříčku před rokem a dnes? Roste jejich počet i kvalita

Spolu s touto anketou byly vyhlášeny ještě další dvě. Hráčkou měsíce se stala letos už potřetí Ashleigh Bartyová. Světová jednička zazářila na Turnaji mistryň, kde nenašla přemožitelku. O nejlepší úder měsíce se pak postarala rotovanou parádou Ukrajinka Elina Svitolinová.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.