Rubriky:

Tenis

Parádní jízda českých nadějí! Macháč slaví životní úspěch, Forejtek ovládl turnaj v Egyptě

24. února 2020 11:52 - Praha

Na vyprahlou českou mužskou tenisovou scénu dopadly první kapky tolik očekávané vláhy. Postaraly se o ni dvě největší naděje z nastupující generace Jonáš Forejtek a Tomáš Macháč. Prvně jmenovaný ovládl v neděli turnaj ITF v turecké Antalyi, druhý ve stejný den pak oslavil životní triumf, když nenašel přemožitele na challengeru v německém Koblenzu.

 

Twitter

Vyhraný challenger a turnaj okruhu ITF? Pro český mužský tenis to však může mít význam živé vody a především naděje, že čekání na nového Berdycha či Štěpánka nemusí být záležitostí příštího století.

Svůj druhý triumf na okruhu ITF si nejdříve připsal vítěz juniorského US Open Jonáš Forejtek, který ovládl antukový podnik v turecké Antalyi. V pěti odehraných zápasech navíc plzeňský rodák neztratil jediný set, svou spanilou jízdu završil finálovým vítězstvím nad o dva roky starším Španělem Sanchezem Izquierdou 6:4, 6:3.

Jonáš Forejtek a Jiří Lehečka vyhráli ve Wimbledonu juniorskou čtyřhru

Twitter

Daviscupový reprezentant se s juniorským okruhem rozloučil v loňském roce právě triumfem ve Flushing Meadows, ale co je pro něj ještě podstatnější je fakt, že tolik obávaný přechod mezi dospělé zatím zvládá výborně.

Za uplynulý měsíc si finále turnajů ITF zahrál hned ve dvou případech. V německém Nusslochu se zastavil až na ostříleném o čtrnáct let starším Belgičanovi Rubenu Bemelmansovi, v Antalyi však už přemožitele nenašel.

Z nuly na plný plyn. Čeští mladíci letí žebříčkem. Kdo připomíná Berdycha?

Nejtěžší práci měl ve druhém kole s Italem Ereminem (7:6, 6:4), jinak své soupeře válcoval bez větších problémů. Svěřenec Jana Mertla se na žebříčku posunul na 479. místo, navíc má velkou šanci na nominaci k daviscupovému duelu proti Slovensku, které se hraje 6. a 7. března na půdě soupeře.

Premiéru v týmové soutěži zažil Forejtek v září loňského roku, kdy dvěma body přispěl k postupu českého týmu přes Bosnu a Hercegovinu.

Forejtkova cesta za titulem v Antalyi  
KOLO SOUPEŘ  VÝSLEDEK
finále Sanchez (Špa.) 6:4, 6:3
semifinále Okala (Fra.) 6:1, 6:2
čtvrtfinále Oliel (Izr.) 6:3, 6:2
2. kolo Eremin (Ita.) 7:6, 6:4
1. kolo Tajima (Jap.) 6:4, 6:2

Macháč slaví životní úspěch

Na svou daviscupovou premiéru zatím čeká Tomáš Macháč, po parádních výkonech z posledních měsíců se však může dočkat právě proti Slovensku. Devatenáctiletý tenista se může těšit ze svého životního úspěchu, když poprvé v kariéře ovládl challenger v německém Koblenzu.

Berounský rodák, který má doma čtyři tituly z okruhu ITF, ve finále zdolal favorizovaného Nizozemce Botice Van de Zandschulpa po bitvě 6:3, 4:6 a 6:3 a posune se na své životní maximum, kterým bude 251. místo, čímž vylepší své dosavadní postavení o téměř sto míst.

Tomáš Macháč patří k velkým nadějím českého tenisu

Tomáš Macháč procházel turnajem ve stylu svého krajana Forejtka, když v šesti zápasech přišel o jedinou sadu až v boji o titul.

Od prvního kola nedával svým soupeřům žádnou šanci, nejvíce mu dal kromě finálového soupeře zabrat ve čtvrtfinále Bulhar Kuzmanov, který však padl dvakrát 4:6.

Macháč cesta za titulem v Koblenzu
KOLO SOUPEŘ VÝSLEDEK
finále De Zandschulp (Niz.) 6:3, 4:6, 6:3
semifinále Bemelmans (Bel.) 6:2, 6:4
čtvrtfinále Kuzmanov (Bul.) 6:4, 6:4
3. kolo Kopřiva (ČR) 6:3, 6:3
2. kolo Gabashvili (Rus.) 6:0, 6:3
1. kolo Zima (Něm.) 6:2, 6:2
pan, Sport.cz

ČT sport 6:3, 6:3 Kvitová - Muchová 6:3, 6:3   konec
20200528T14:00:00+0200
Kvitová vs. Muchová
Kvitová vs. Muchová
Kvitová
Muchová
ČT sport 6:4, 6:7, 10:8 Vrbenský - Kolář 6:4, 6:7, 10:8   konec
20200528T12:00:00+0200
Vrbenský vs. Kolář
Vrbenský vs. Kolář
Vrbenský
Kolář

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis