Rubriky:

Tenis

Jarry dostal za dopingový nález v Davis Cupu trest na 11 měsíců

20. dubna 2020 20:21 - Londýn

Chilský tenista Nicolás Jarry dostal za pozitivní dopingový test na finálovém turnaji Davisova poháru zákaz startu na 11 měsíců. Trest mu vyprší v polovině listopadu.

 

Sergio Perez, Reuters

Jarry neprošel dopingovou kontrolou po utkání s Argentinou, v němž prohrál dvouhru i čtyřhru. Čtyřiadvacetiletý tenista odevzdal vzorek se dvěma zakázanými látkami, steroidem stanozololem a ligandrolem, který má podobné vlastnosti. Popřel, že se snažil úmyslně zlepšit svou výkonnost a pozitivní test dával za vinu kontaminovaným doplňkům stravy z Brazílie.

Mezinárodní tenisová federace jeho vysvětlení přijala. Zároveň konstatovala, že hráči jsou zodpovědní za to, co konzumují.

Světový tenis bez Djokoviče? Nechci se nechat nutit k očkování, odmítá Srb

Jarry je v současnosti na 89. místě světového žebříčku, nejvýše byl na 38. příčce. Na kontě má jeden titul na okruhu ATP ve dvouhře a dva ve čtyřhře.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.