Rubriky:

Tenis

Djokovičova manželka vzbudila rozruch. Šířila dezinformace o koronaviru

21. dubna 2020 14:23 - Bělehrad/Praha

Patří k nejlepším sportovcům světa všech dob, ale občas sám či lidé z jeho bezprostředního okolí prezentují či propagují názory a životní postoje, které jsou pro většinu ostatních minimálně zvláštní. Tentokrát nejde přímo o samotného nejlepšího tenistu planety Novaka Djokoviče, ale o jeho manželku Jelenu.

 

Twitter@BBCSport, Twitter

Ta vzbudila nejen ve sportovním světě údiv, když na svém instagramovém účtu sdílela konspirační video amerického fyzika Thomase Cowana o tom, jak mobilní síť 5G souvisí s koronavirem a má svůj podíl na současné globální pandemické krizi.

Příspěvek na účtu paní Djokovičové zhlédlo téměř sto tisíc lidí. Ve světě vyvolal ostře kritické reakce, které Američana obviňují ze šíření „fake news" (dezinformace).

Zareagoval i samotný Instagram, když zaktivizoval tzv. nezávislé ověřovatele faktů a příspěvek následně překryl obrazovkou s nápisem „Lživá informace".

Djokovičová ani tak příspěvek neodstranila. Ale vydala k němu prohlášení s tím, že post se týká oblasti jejího zájmu. Zároveň jeho sdílením ale nechtěla dát najevo souhlas či nesouhlas s teorií.

„Video jsem sdílela z jediného důvodu - protože obsahuje zmínku o učení Rudolfa Steinera, což má souvislost s oblastí mého zájmu a byznysu. Steinerovy školy (tzv. waldorfské školy) fungují v 76 zemích světa a já už se nějaký čas seznamuji s jejich prací a studijními osnovami... Netvrdím, že je (příspěvek) pravdivý, nebo ne. Ale určitě se ráda učím a informuji," napsala mimo jiné Djokovičová.

Světový tenis bez Djokoviče? Nechci se nechat nutit k očkování, odmítá Srb

A to jen den poté, co pro změnu zaujal média její manžel prohlášením, že jeho návrat na turnaje po znovunastartování tenisové sezony může zkomplikovat případný požadavek na povinné očkování proti koronaviru. Protože sám patří k odpůrcům vakcinace.

Djokovič už dříve překvapil veřejnost třeba svými dietami či spoluprací s kontroverzním mentálním guruem Pepe Ímazem, během níž Srbova kariéra značně uvadala.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.