Rubriky:

Tenis

Po Nadalově tričku draží Del Potro na boj s koronavirem tenisky

10. května 2020 11:39 - Tandil

Po vzoru Rafaela Nadala a jeho vítězného trička z loňského Roland Garros dal do dražby cennou tenisovou relikvii i Argentinec Juan Martín Del Potro. Na boj s nemocí covid-19 se snaží pro nemocnici v rodném městě Tandil získat finance za své tenisky z úspěšného Wimbledonu 2013.

 

Twitter

"Ahoj, chci se zapojit do této velké charitativní kampaně a napadlo mě, že můžu nabídnout tyto boty z Wimbledonu, kde jsem došel do semifinále," uvedl bývalý třetí hráč světového žebříčku Del Potro na instagramu.

Nadal stanovil vyvolávací cenu za tričko z Paříže na 75 eur a vyšplhala se na konečných 20.500, což je více než půl milionu korun. Jaká je vyvolávací cena za Del Potrovy tenisky, v nichž v semifinále po pětisetové bitvě podlehl Novaku Djokovičovi, ATP na svém webu neuvedla. Dražba potrvá do pátku.

ČTK

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.