Rubriky:

Tenis

Po Nadalově tričku draží Del Potro na boj s koronavirem tenisky

10. května 2020 11:39 - Tandil

Po vzoru Rafaela Nadala a jeho vítězného trička z loňského Roland Garros dal do dražby cennou tenisovou relikvii i Argentinec Juan Martín Del Potro. Na boj s nemocí covid-19 se snaží pro nemocnici v rodném městě Tandil získat finance za své tenisky z úspěšného Wimbledonu 2013.

 

Twitter

"Ahoj, chci se zapojit do této velké charitativní kampaně a napadlo mě, že můžu nabídnout tyto boty z Wimbledonu, kde jsem došel do semifinále," uvedl bývalý třetí hráč světového žebříčku Del Potro na instagramu.

Nadal stanovil vyvolávací cenu za tričko z Paříže na 75 eur a vyšplhala se na konečných 20.500, což je více než půl milionu korun. Jaká je vyvolávací cena za Del Potrovy tenisky, v nichž v semifinále po pětisetové bitvě podlehl Novaku Djokovičovi, ATP na svém webu neuvedla. Dražba potrvá do pátku.

ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.