Rubriky:

Tenis

Argentinec Del Potro v neděli ve finále Davisova poháru nenastoupí

23. listopadu 2008 15:03 - MAR DEL PLATA

Argentinští tenisté se v neděli ve finále Davisova poháru musí kvůli zranění obejít bez své jedničky Juana Martína Del Potra. V úvodní dvouhře závěrečného dne s Fernandem Verdaskem, který může rozhodnout o zisku trofeje pro Španělsko, ho nahradí José Acasuso.

Del Potro si během čtvrtého setu pátečního duelu proti Španělu Felicianu Lopezovi poranil stehenní sval na pravé noze. Sobotu strávil v péči lékařů, ani ti však nedokázali argentinského tenistu připravit pro dnešní zápas. "Nechtěli jsme riskovat, že bych nastoupil a po dvou třech gamech kvůli zranění odstoupil. To by nebylo dobré," řekl Del Potro agentuře AP.

Acasuso ve finále zatím nenastoupil a v Davisově poháru má bilanci pěti výher a dvou porážek. S Verdaskem se v kariéře utkal jednou, před dvěma lety na antuce v Hamburku španělského soupeře porazil.

Španělsko ve finále vede 2:1. Pokud Acasuso vyrovná, rozhodne finále závěrečný duel mezi Davidem Nalbandianem a Lopezem.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.