Hewitt získal v Houstonu po dvou letech turnajový titul

13. dubna 2009 08:02 - HOUSTON

Po více než dvou letech se povedlo bývalé světové jedničce Lleytonu Hewittovi zvítězit na turnaji ATP. Osmadvacetiletý Australan porazil v nedělním finále v Houstonu domácího Wayna Odesnika 6:2, 7:5 a získal 27. titul v kariéře.

"Na antuce jsem deset let nezískal titul, takže tohle je opravdu velký den," citoval Hewitta server ATP. "Mám pocit, že každým rokem jsem na tomhle povrchu lepší. Už se nemůžu dočkat French Open. S trochou štěstí a dobrým losem bych to tam mohl pěkně roztočit," dodal.

Hewitt, jenž se po loňské operaci kyčle znovu šplhá vzhůru na tenisové výsluní, při cestě za prémií 79 tisíc dolarů pro vítěze neztratil ani set. Bývalého šampióna Wimbledonu a US Open dělí nyní jedna výhra od hranice 500 vítězných utkání na okruhu ATP, kterou z aktivních hráčů překonali jen Švýcar Roger Federer (634) a Španěl Carlos Moya (573).

O pět let mladší Odesnik si zahrál ve finále poprvé v kariéře. V žebříčku je sice na 100. místě jen dvanáct příček za Hewittem, ale na turnajích ATP dosud vyhrál pouze 22 zápasů. "Jsem trochu zklamaný, ale Lleyton vyhrál hodně titulů, takže se musím spokojit s postupem do finále. On byl předtím navíc zraněný, takže jeho postavení v žebříčku je zavádějící. Je to hráč elitní desítky," řekl Odesnik.

Tenisový turnaj mužů v Houstonu (dotace 500 000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Hewitt (Austr.) - Odesnik (USA) 6:2, 7:5.

 

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.