Rubriky:

Tenis

Rozhodnuto! Djokovič už má jasno o US Open

13. srpna 2020 14:31 - New York/Praha

Konec spekulacím, blížící se tenisové US Open alespoň v mužské části turnaje nebude ochuzeno o start světové jedničky Novaka Djokoviče. Srbská hvězda potvrdila na svých stránkách, že po vyléčení z koronavirové nákazy bude na americkém grandslamu startovat. Ještě před tím se zúčastní také podniku Western & Southern Open. Do New Yorku dorazí 15. srpna.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem šťastný, že mohu potvrdit svůj start na letošním US Open. Nebylo to jednoduché rozhodnutí kvůli všem možným překážkám a komplikacím z mnoha stran, ale vidina ostrých zápasů je pro mě velmi lákavá," uvedl rodák z Bělehradu.

„Uvědomuju si, že tentokrát to bude úplně jiné kvůli všem těm protokolům a bezpečnostním opatřením, která byla přijata na ochranu hráčů a obyvatel New Yorku," dodal.

V červnu Djokovič prohlásil, že si účast na US Open nedokáže představit. Chystaná omezení označil za "extrémní a neobhajitelná". Na vlastní exhibiční sérii Adria Tour, která se v červnu v Srbsku a Chorvatsku naopak hrála takřka bez omezení, se pak ale stejně jako několik dalších tenistů sám nakazil koronavirem.

Pro pořadatele US Open je Djokovičův start dobrou zprávou. Kvůli koronaviru už svou účast odřekli mimo jiné obhájce titulu Rafael Nadal ze Španělska či světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie. Švýcar Roger Federer už dříve ze zdravotních důvodů ukončil sezonu.

Nadal: Situace není pod kontrolou, US Open vynechám

roj, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.