Rubriky:

Tenis

Rozhodnuto! Djokovič už má jasno o US Open

13. srpna 2020 14:31 - New York/Praha

Konec spekulacím, blížící se tenisové US Open alespoň v mužské části turnaje nebude ochuzeno o start světové jedničky Novaka Djokoviče. Srbská hvězda potvrdila na svých stránkách, že po vyléčení z koronavirové nákazy bude na americkém grandslamu startovat. Ještě před tím se zúčastní také podniku Western & Southern Open. Do New Yorku dorazí 15. srpna.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem šťastný, že mohu potvrdit svůj start na letošním US Open. Nebylo to jednoduché rozhodnutí kvůli všem možným překážkám a komplikacím z mnoha stran, ale vidina ostrých zápasů je pro mě velmi lákavá," uvedl rodák z Bělehradu.

„Uvědomuju si, že tentokrát to bude úplně jiné kvůli všem těm protokolům a bezpečnostním opatřením, která byla přijata na ochranu hráčů a obyvatel New Yorku," dodal.

V červnu Djokovič prohlásil, že si účast na US Open nedokáže představit. Chystaná omezení označil za "extrémní a neobhajitelná". Na vlastní exhibiční sérii Adria Tour, která se v červnu v Srbsku a Chorvatsku naopak hrála takřka bez omezení, se pak ale stejně jako několik dalších tenistů sám nakazil koronavirem.

Pro pořadatele US Open je Djokovičův start dobrou zprávou. Kvůli koronaviru už svou účast odřekli mimo jiné obhájce titulu Rafael Nadal ze Španělska či světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie. Švýcar Roger Federer už dříve ze zdravotních důvodů ukončil sezonu.

Nadal: Situace není pod kontrolou, US Open vynechám

roj, ČTK, Sport.cz

  3:6, 5:7 Martincová - Erraniová 3:6, 5:7   konec
20200925T15:20:00+0200
Martincová vs. Erraniová
Martincová vs. Erraniová
Martincová
Erraniová
  7:6, 6:4 Macháč - Silva 7:6, 6:4   konec
20200925T10:00:00+0200
Macháč vs. Silva
Macháč vs. Silva
Macháč
Silva

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.