Kontaveitová - Bouzková 6:3, 6:3Česká kometa zhasla v boji o čtvrtfinále

Parádními výkony se v restartu tenisové sezony 2020 prezentuje Marie Bouzková. Česká tenistka si po čtvrtfinálové účasti v Lexingtonu tentokrát v Cincinnati dohrála v osmifinále. V boji o postup mezi posledních osm hráček podlehla estonské tenistce Anett Kontaveitové 3:6 a 3:6.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Tenistka Marie Bouzková vypadla na turnaji v New Yorku v osmifináleVideo: sntv

V první sadě se ukázala být klíčovou osmá hry, kdy Bouzková ztratila servis a prohrávala pak 3:5. Následně se ještě o první sadu rvala, odvrátila tři setboly, ale když sama nevyužila dvě možnosti k prolomení servisu Estonky, nakonec sadu po 39. minutách ztratila.

Do druhého setu vstoupila česká tenistka lépe, vzala rychle soupeřce servis a vedla 2:0. Jenže pak pro změnu přišla sama o podání a to hned dvakrát, takže měla rázem navrch Kontaveitová. O svůj servis přišla Bouzková ještě v deváte hře a Estonka mohla slavit.

Anett Kontaveitová tak potvrdila v prvním vzájemném utkání proti Marii Bouzkové roli favoritky. V žebříčku Estonce patří 20. příčka, česká tenistka je na 48. pozici. Kontaveitová na turnaji zatím neztratila ani set.