Rubriky:

Tenis

Vondroušová má koronavirus! V Ostravě hrát nebude

16. října 2020 14:13 - Ostrava/Praha

Česká tenistka Markéta Vondroušová měla v pátek pozitivní test na koronavirus! Dvacítka světového žebříčku WTA a finalistka loňského French Open se kvůli tomu nezúčastní turnaje okruhu WTA v Ostravě. Organizátoři J&T Banka Ostrava Open 2020 to oznámili na sociálních sítích.

 

Alfredo Falcone, ČTK/AP

„Moc mě to mrzí, ale nedá se nic dělat. Cítím se docela dobře, tak snad to tak zůstane," sdělila Vondroušová v tiskové zprávě. „Je nám to velmi líto, Markéta byla na turnaji jednou z domácích nadějí v hlavní soutěži. Přejeme jí nyní hlavně brzké uzdravení," reagovala ředitelka turnaje Laura Ceccarelli.

Akce v Ostravar Areně tak přišla o další domácí hvězdu. Ve čtvrtek oznámila konec sezony Petra Kvitová kvůli únavě.

Kvitová bude v Ostravě chybět: Asi bych to nezvládala ani psychicky

Místo Markéty Vondroušové zaujme v hlavní soutěži jako první náhradník další česká tenistka Barbora Strýcová.

Kvalifikace se bude hrát v Ostravě v sobotu a v neděli, hlavní soutěž začne v pondělí. Finále dvouhry a čtyřhry je na pořadu v neděli 25. října.


mm, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.