Djokovič kvůli bolavému ramenu odstoupil z Masters v Paříži

11. listopadu 2011 11:44 - PAŘÍŽ

Světová jednička Novak Djokovič odstoupil z tenisového turnaje Masters v Paříži před čtvrtfinálovým zápasem s Jo-Wilfriedem Tsongou. Týden před Turnajem mistrů v Londýně srbského krále letošní sezóny stále zlobí rameno.

 

Novak Djurovič, Reuters

Djokovič na předchozím turnaji v Basileji vypadl v semifinále po prohře s Japoncem Keiem Nišikorim, od něhož v rozhodujícím třetím setu dostal "kanára". Stěžoval si na bolesti v rameni, ale v Paříži se rozhodl hrát. Čelil proto kritice, že v hale Bercy nastoupil jen kvůli tomu, aby od ATP inkasoval bonus 1,6 miliónu dolarů za účast na minimálně sedmi z osmi letošních Masters. Jinak by nedostal nic.

"Musím poslechnout své tělo"

"Drazí přátelé, bohužel musím oznámit, že z turnaje odstupuji. Poslední zápasy jsem odehrál absolutně na hraně a problémy s ramenem se bohužel zhoršily. Musím poslechnout své tělo," uvedl vítěz deseti letošních turnajů včetně tří grandslamů. Porážka bez boje s Tsongou mu bude zanesena do statistik jako pátá za celý letošní rok. Bilanci má 69:5, jenže fakticky ho dokázali porazit jen dva soupeři.

Spolu s mladým Japoncem Nišikorim to byl pouze Švýcar Roger Federer, zbývající dva prohrané duely kvůli zdravotním potížím nedohrál.

Tsonga prvním semifinalistou

Tsonga se po Djokovičově odstoupení stal prvním semifinalistou. O postup mezi nejlepší čtyřku v Paříži bude v pátek usilovat i Tomáš Berdych proti nasazené dvojce Britovi Andymu Murraymu. Účast na Turnaji mistrů, který začne 20. listopadu, si český tenista zajistil už ve čtvrtek.

Tenisový turnaj mužů série Masters v Paříži (dotace 2,75 miliónu eur):
Dvouhra - čtvrtfinále:
Tsonga (6-Fr.) - Djokovič (1-Srb.) bez boje.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.