Jednička Bartyová se po dlouhé pauze vrátí k tenisu v Adelaide

21. ledna 2021 11:06 - Adelaide/Praha

Světová jednička Ashleigh Bartyová se po jedenáctiměsíční přestávce vrátí k tenisu na exhibičním turnaji v Adelaide. Kromě čtyřiadvacetileté Australanky se na jednodenním přípravném turnaji před Australian Open představí i mužská jednička Novak Djokovič, Rafael Nadal nebo Serena Williamsová.

 

Twitter

Bartyová nehrála zápas od loňského února, kvůli obavám z koronaviru vynechala obhajobu titulu na Roland Garros a nezúčastnila se ani US Open. Na osmičlenném turnaji ji a další účastníky doplní ještě Dominic Thiem, Naomi Ósakaová, světová dvojka Simona Halepová a devatenáctiletý italský talent Jannik Sinner.

Exhibice v Adelaide, kde Djokovič a ostatní hvězdy bez větších problémů trénují na rozdíl od jiných účastníků Australian Open v karanténě v Melbourne, se uskuteční 29. ledna. První grandslam sezony, jehož start byl kvůli koronaviru odložen, začne 8. února.

Tenisté na Australian Open pokračují v tréninku, 72 z nich ale zůstává v tvrdé karanténě

sntv

"Zranil jsem se v pátek v posilovně. Dám si volno a nebudu blbnout. Mohl bych hrát, ale nechci to zhoršit," řekl Rahm v rozhlasovém rozhovoru. Na PGA Tour by se měl znovu objevit v příštím týdnu na Farmers Insurance Open v Torrey Pines.

Hlavním papírovém favoritem v La Quintě po Rahmově odstoupení bude světová desítka Američan Patrick Cantlay.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: