Del Potro jde na další operaci kolena a chce stihnout OH v Tokiu

23. března 2021 11:33 - Chicago

Argentinský tenista Juan Martín del Potro se rozhodl podstoupit další operaci kolena a doufá, že díky tomu stihne start na olympijských hrách v Tokiu. Bývalý třetí hráč světového žebříčku, jenž se po sérii zranění už několik let pokouší vrátit na vrchol, na Instagramu oznámil, že zákrok absolvuje dnes v Chicagu.

 

Gonzalo Fuentes, Reuters

"Zkoušeli jsme konzervativní léčbu, ale pořád mám bolesti. Doktor ví, že chci zase hrát tenis a chci startovat na olympiádě, takže jsme se shodli, že operace bude co nejdříve," napsal majitel bronzu z OH 2012 v Londýně a stříbra z Ria de Janeiro 2016. Dvouhra mužů v Tokiu by měla začít 24. července.

Vítěz US Open z roku 2009 měl dlouhodobé problémy se zápěstími, které musel řešit opakovanými operacemi. Od roku 2018, kdy si na Turnaji mistrů v Šanghaji zlomil čéšku, navíc podstoupil i tři operace kolena. Poslední v srpnu loňského roku.

Tenisová hvězda o vážné nemoci: Zničila mě. Fyzicky i psychicky

Dvaatřicetiletý Del Potro se už dříve nechal slyšet, že chce kariéru ukončit podle svého a ne kvůli zdraví. Na kurtech se naposledy představil v polovině roku 2019, od lednového úmrtí otce ale cítí, že ho to táhne zpátky. "Cítím, že mi shora dodává sílu. Tak jsem se jednou ráno probudil a zavolal doktorovi. Věděl jsem, že to musím ještě zkusit," uvedl Del Potro.

ČTK

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.