Tenista Macháč byl dodatečně doplněn do olympijského turnaje

7. července 2021 16:09 - Praha

Český tenis nakonec bude mít na olympijských hrách v Tokiu zastoupení i ve dvouhře mužů. Jiří Veselý se sice startu vzdal, ale do soutěže byl dodatečně nominován Tomáš Macháč. ČTK o tom dnes informoval Český olympijský výbor.

 

TK Sparta Praha/Pavel Lebeda

Dvacetiletý Macháč se dostal do dvouhry díky přerozdělování uvolněných míst. "Na základě mého jednání s ITF nám byla tato možnost nabídnuta. Jeho start jsme přivítali a společně s olympijským výborem účast na poslední chvíli zorganizovali," řekl ČTK šéf tenisového svazu Ivo Kaderka

Macháč, 144. hráč světového žebříčku, doplní v olympijském turnaji pětici českých tenistek. Do Tokia se dostaly ve dvouhře Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová. Do čtyřhry jsou nahlášeny páry Krejčíková s Kateřinou Siniakovou a Plíšková s Vondroušovou.

Tomáš Macháč patří k největším českým nadějím

Díky Macháčovi by Česko mohlo mít i pár pro soutěž ve smíšené čtyřhře. Svěřenec Daniela Vacka by se mohl do mixu přihlásit se svojí přítelkyní Siniakovou.

Na olympiádu do Tokia jede 115 českých sportovců

Po doplnění Macháče do olympijského turnaje se česká výprava pro Tokio rozrostla na 117 reprezentantů.

ČTK

  1:6, 7:6, 3:6 Potapovová - Kvitová 1:6, 7:6, 3:6 konec
20210922T18:00:00+0200
Potapovová vs. Kvitová
Potapovová vs. Kvitová
Potapovová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.