Bývalá světová jednička Halepová ukončila spolupráci s trenérem Cahillem

22. září 2021 14:53 - Bukurešť

Bývalá světová tenisová jednička Rumunka Simona Halepová ukončila po šesti letech spolupráci s australským koučem Darrenem Cahillem. Dvojnásobná grandslamová šampionka to uvedla na twitteru.

 

Danielle Parhizkaran, Reuters

Cahill začal Halepovou trénovat v roce 2015, o tři roky později Rumunka získala na Roland Garros první grandslamový titul. Na konci téhož roku bývalý tenista u rumunské hvězdy skončil, aby měl více času na rodinu a práci televizního komentátora.

Před Turnajem mistryň 2019 se Cahill k Halepové, jež mezitím vyhrála Wimbledon, vrátil. Letos se devětadvacetileté Rumunce, která se nedávno provdala za makedonského podnikatele Toniho Iuruce, příliš nedařilo. Sbírku 22 titulů nerozšířila a v žebříčku klesla na 14. místo.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.