Rubriky:

Tenis

Kvitová se vrací, letí na turnaje do Ameriky

1. března 2012 19:42 - Prostějov

Česká tenistka Petra Kvitová se příští týden po měsíční pauze vrátí na kurty. Světová trojka léčila zranění, brala po nachlazení antibiotika a koncem týdne odletí do Ameriky, kde ji čekají turnaje v Indian Wells a Miami.

 

Daniel Munoz, Reuters

"Asi ještě nebudu na sto procent, jak se říká, nebudu v plné palbě, ale s tím se musím poprat," řekla wimbledonská vítězka na svém profilu na Facebooku.

Kvitová hrála naposledy 1. kolo Fed Cupu v Německu, kde vyhrála obě dvouhry. Následně doléčovala zánět achilovky, kvůli kterému vynechala turnaj v Dauhá, a nakonec neletěla ani do Dubaje, protože nastydla a brala antibiotika.

"Achilovce pomohly proudy, zábaly, mastičky, což pomohlo hodně. Měla jsem i menší trable s kolenem, ale ty jsou doufám zažehnány a přišly antibiotika. Všechno se to sesypalo v jeden měsíc," řekla Kvitová, letošní vítězka Hopmanova poháru společně s Tomášem Berdychem a semifinalistka ze Sydney i z Australian Open.

Pauzu si nejdříve užívala

Nezvyklou měsíční pauzu si svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy nejdříve užívala. "Bylo to docela fajn, ale jak jsem déle nehrála, začala mě svrbět ruka. Jsem ráda, že už jsem zpátky na kurtu a můžu hrát," řekla Kvitová, která trénuje od pondělí. "Doufám, že v ruce to zůstalo, ale samozřejmě kondice trošku pokulhává," řekla hráčka.

V Americe oslaví příští týden dvaadvacáté narozeniny a pak se objeví v pavouku turnaje Indian Wells. "Bude to především zkouška, ale těším se moc, i když jsem toho od Fed Cupu moc nenahrála. Snaží se do toho ale dostat zpět," řekla.

Pokud se bude Kvitové za oceánem dařit, může snížit náskok druhé Marie Šarapovové z Ruska či jedničky Viktorie Azarenkové v žebříčku. Češka minulý rok prohrála v Indian Wells hned první zápas a v Miami vypadla v 3. kole.

Po turnajích v USA odletí Kvitová na již tradiční kondiční přípravu do Turecka, po které by měla vést český tým v semifinále Fed Cupu v Ostravě proti Itálii.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.