Program Wimbledonu: České tažení pokračuje. Kvitová a spol. jdou do boje o čtvrtfinále

30. června 2014 06:30 - Londýn

České tenistky zatím letos ve Wimbledonu září, mezi nejlepší šestnáctku se probojovaly hned čtyři a v pondělí mohou svoji famózní jízdu prodloužit. Už nyní je jasné, že ve čtvrtfinále bude mít Česká republika minimálně jedno zastoupení. Hned v úvodním pondělním osmifinále (12:30) se totiž utká Lucie Šafářová s Terezou Smitkovou. Jako druhé na svých kurtech pak nastoupí Petra Kvitová proti Číňance Pcheng Šuaj a Barbora Záhlavová-Strýcová proti Carolině Wozniacké. Všechny zápasy můžete v podrobných on-line reportážích sledovat na Sport.cz.

 

Sang Tan, ČTK/AP

Zatím největší senzaci z českých hráček způsobila ve Wimbledonu Barbora Záhlavová-Strýcová, která vyřadila světovou dvojku Li Na. V pondělí nastoupí na kurtu číslo 12 proti bývalé světové jedničce Carolině Wozniacké z Dánska.

„Bude to ohromně těžký zápas, ale já se na tu výzvu těším. Carolinu znám od malička. Jezdili jsme spolu po pětadvacetitisícových turnajích. Hrála jsem s ní už několikrát a ani jednou jsem ji neporazila," připomněla plzeňská tenistka negativní vzájemnou bilanci 0:3.

Velmi obtížný duel zvládla v pátek i wimbledonská šampiónka z roku 2011 Petra Kvitová, která po třísetové bitvě porazila Američanku Venus Williamsovou. V pondělí se na dvorci číslo 2 utká s Číňankou Pcheng Šuaj. Jedenašedesátou hráčku světa porazila tenistka z Fulneku dosud ve všech čtyřech vzájemných duelech.

Na kurtu číslo 18 se odehraje české derby mezi devatenáctiletou kvalifikantkou Terezou Smitkovou a Lucií Šafářovou. Smitková v pátek zdolala v urputné bitvě plné zvratů přemožitelku Viktorie Azarenkové Bojanu Jovanovskou. To ve velké pohodě hrající Šafářová si poměrně snadno poradila se světovou desítkou Dominikou Cibulkovou.

Hráčky se na okruhu WTA dosud neutkaly.

Pondělí program Wimbledonu:
Centrální dvorec (začátek 14:00 SELČ):
Cornetová (25-Fr.) - Bouchardová (13-Kan.)
Murray (3-Brit.) - Anderson (20-JAR)
Djokovič (1-Srb.) - Tsonga (14-Fr.)
Kurt č. 1 (14:00):
dohrávka Ivanovičová (11-Srb.) - Lisická (19-Něm.)
Dimitrov (11-Bulh.) - Mayer (Arg.)
Kerberová (9-Něm.) - Šarapovová (5-Rus.)
Kurt č. 2 (12:30):
druhý zápas Kvitová (6-ČR) - Pcheng Šuaj (Čína)
Kurt č. 12 (12:30):
druhý zápas Záhlavová-Strýcová (ČR) - Wozniacká (16-Dán.)
Kurt č. 18 (12:30):
Šafářová (23-ČR) - Smitková (ČR)
roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.