Murray - Djokovič bez boje Nemoc připravila Djokoviče o další trofej z exhibice v Abú Zabí

3. ledna 2015 16:04 - Abú Zabí

Nemoc zabránila světové jedničce Novaku Djokovičovi, aby počtvrté za sebou vyhrál exhibici na úvod sezóny v Abú Zabí. Srbský tenista k sobotnímu finále proti Andymu Murraymu nenastoupil, Brit se tak bez boje zapsal do historie akce jako šampión podruhé po úvodním ročníku 2009.

 

Kamran Jebreili, ČTK/AP

"Bohužel jsem onemocněl, mám horečku a nejsem fit, abych hrál. Je to škoda, ale jsem si jistý, že se s Andym brzy zase potkáme," vzkázal Djokovič v prohlášení zveřejněném pořadateli. Od narození syna Stefana na konci října tak poprvé nezískal trofej; jako vítěz odjel z Masters v Paříži i z Turnaje mistrů v Londýně.

Přitom to byl Murray, kdo po pátečním semifinále nevěděl, zda bude moci finále exhibice s názvem Mubadala World Tennis Championship odehrát. Při výhře nad Španělem Rafaelem Nadalem si totiž poranil levé rameno. Nakonec mu trofej spadla do klína.

Exhibiční tenisový turnaj mužů v Abú Zabí:
Finále:
Murray (4-Brit.) - Djokovič (1-Srb.) bez boje
o 3. místo:
Nadal (2-Šp.) - Wawrinka (3-Švýc.) 7:6 (7:1), 6:3
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.