Rubriky:

Tenis

Šarapovová ve finále Fed Cupu proti Česku nastoupí. Máme dohodu, tvrdí Rusové

20. dubna 2015 14:59 - Soči

Maria Šarapovová nejspíš posílí ruské tenistky ve finále Fed Cupu v Česku. Zápas se uskuteční až v půlce listopadu, ale předseda Ruského olympijského výboru Alexandr Žukov v médiích prohlásil, že mají se světovou dvojkou domluveno, že v boji o titul nastoupí.

 

Profimedia.cz

Šarapovová letos pomohla Ruskám v 1. kole v Polsku, kde získala dva body. V sestavě byla i pro víkendové v semifinále proti Německu v Soči, vyprodaná hala se ale své hvězdy nedočkala. Šarapovová se ze zápasu nakonec omluvila.

Proto se hned po výhře Rusek nad Němkami 3:2 rozhořela diskuse, zda pětinásobná grandslamová vítězka nastoupí ve finále v Česku. "Máme dohodu, že ve finále určitě nastoupí," citovala šéfa Ruského olympijského výboru Žukova ruská média.

Šarapovovou motivuje k účasti ve finále její touha startovat za rok na olympijských hrách v Riu de Janeiro. "K tomu potřebuje odehrát ve Fed Cupu ještě dva zápasy," konstatoval Šamil Tarpiščev, prezident Ruské tenisové federace.

Máša přijede, má jasno Pála

Kapitánka Ruska Anastasia Myskinová se k účasti Šarapovové nevyjadřovala. "Máša nám poslala v esemesce gratulaci, zápas sledovala a fandila," řekla jen Myskinová a dodala, že rozhovory s hráčkami o nominaci povede až měsíc před finále během říjnového turnaje WTA v Moskvě. "Do té doby je času dost," řekla.

Kapitán českého výběru Petr Pála po výhře nad Francií 3:1 v Ostravě měl jasno, že Šarapovová na finále dorazí. "Nevím, proč by nepřijela. Bude záležet, jak se bude cítit po sezóně, ale předpokládám, že Rusko přijede se Šarapovovou," řekl.

Osmadvacetiletá Šarapovová zatím reprezentovala Rusko v soutěži družstev pouze ve čtyřech zápasech a odehrála šest dvouher s bilancí 5:1. Dvakrát v jednom roce dosud Fed Cup nikdy nehrála.

ČTK

Eurosport 7:6, 7:6 Pavljučenkovová - Ka. Plíšková 7:6, 7:6   konec
20200125T01:00:00+0100
Pavljučenkovová vs. Ka. Plíšková
Pavljučenkovová vs. Ka. Plíšková
Pavljučenkovová
Ka. Plíšková
Eurosport Sakkariová - Kvitová   zítra 02:00
20200126T02:00:00+0100
Sakkariová vs. Kvitová
Sakkariová vs. Kvitová
Sakkariová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.