Rubriky:

Tenis

Šafářová měla radost, že se dařilo i Berdychovi

9. ledna 2006 09:38

Třetí titul na okruhu WTA vybojovala v sobotu česká tenistka Lucie Šafářová. Vítězství v australském Gold Costu osmnáctiletá hráčka bere za nejcennější v kariéře. "Hráčky, co jsem tady porazila, měly velkou kvalitu," říká Šafářová v rozhovoru pro Právo.

Je pro vás turnajový titul z Gold Coastu nejcennější v kariéře?
Určitě. Vloni jsem na okruhu WTA vyhrála turnaje v Estorilu a Forest Hills, ale tenhle byl s největší dotací a taky nejlépe obsazený. Hráčky, co jsem tady porazila, měly velkou kvalitu.

Který zápas vám vyšel nejlépe?
Asi čtvrtfinále proti Švýcarce Schnyderové. Je to šestá hráčka světa a navíc tady obhajovala titul.

Finále s Italkou Pennettaovou bylo podle výsledku poměrně jednoznačné. Vypadalo to tak i na kurtu?
Lehké to rozhodně nebylo. Tahaly jsme se o každý míč. Soupeřka hrála podobným stylem jako já, spíš od základní čáry. Ale zvládla jsem to a měla jsem velikou radost. Zápas vysílala australská celostátní televize, hlediště bylo vyprodané. Hezky jsem si to užila.

Nemrzí vás, že jste si ve finále nezahrála proti Martině Hingisové, která na tomto turnaji zažívala velký comeback?
Vypadla v semifinále, tak jsme spolu hrát nemohly... Musela bych jí brát jako každou jinou soupeřku, i když by to asi trochu zvláštní bylo. Ale třeba to vyjde někdy příště.

Jak na vás vůbec hra Hingisové po tříleté pauze působila?
Je pořád dobrá, skoro nekazí. Hraje to samé, co dříve. Je otázka, jestli to bude stačit i na ty úplně nejlepší, protože tenis se v poslední době strašně zrychlil. Ale ona je hráčka, která má velké zkušenosti a umí výborně předvídat. Hrála první turnaj po třech letech a nedají se z toho dělat žádné velké závěry.

Znáte se s ní? Stihly jste si popovídat?
Potkávaly jsme se jen v šatně a popřály si štěstí. Žádné velké rozhovory to nebyly. Mluvila jsem s ní poprvé, nikdy předtím jsme se nesetkaly.

Sledovala Hingisová váš finálový zápas?
Už byla pryč, v sobotu ráno letěla na turnaj do Sydney.

Čekala jste tak skvělý vstup do nové sezóny?
Ani v nejmenším, je to super. Vždyť vloni jsem toto dobou v Austrálii nic neuhrála. V Aucklandu jsem vypadla ve druhém kole.

Váš přítel Tomáš Berdych si rovněž počínal skvěle, v Adelaide vypadl až v semifinále. Máte teď navrch?
Tak to neberu. Mám radost, že nám oběma začátek vyšel, ani jsem tomu nemohla uvěřit.

Volal vám hned po finále?
Já jemu. Byl šťastný, ale nemohli jsme to moc dlouho rozebírat, protože měl akorát před svým zápasem.

Jaké máte další plány?
Jsem v Canbeře, ale nevím, jestli do turnaje vůbec nastoupím. V semifinále v Gold Coastu jsem si trochu natáhla stehenní sval a při finále se to ještě zhoršilo. Když noha bude bolet, turnaj vynechám, dám si den nebo dva pauzu a budu jen trénovat. Chci být fit na Australian Open. (Šafářová se v pondělí skutečně z turnaje v Canbeře odhlásila - pozn. red.)

Dáváte si nějaké cíle pro první grandslamový turnaj sezóny?
Bude záležet na losu, radši nechci předbíhat. Půjdu zápas od zápasu a nechám se překvapit.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.