Kvitová poprvé ve Fed Cupu prohrála obě dvouhry. Bohužel, ale nezhroutím se, řekla

7. února 2016 16:28 - Kluž

Poprvé za svoji fedcupovou kariéru nepřinesla Petra Kvitová do české šatny ani bod. Oblíbená soutěž tentokrát neprobudila v nejlepší české tenistce vítězné instinkty. „Všechno je jednou poprvé. Bohužel se to stalo, ale nezhroutím se,“ prohlásila dvojnásobná wimbledonská šampiónka.

 

Česká sportovní/Pavel Lebeda, Facebook

Po delší době jste hrála před bouřlivou kulisou v cizím prostředí. Mělo to vliv?

Nezvyk to byl, dneska už to bylo lepší, ale v sobotu víc zvláštní. Je to dlouho, co jsem hrála Fed Cup venku, naposledy v Palermu (duben 2013). Určitě bych radši nastoupila doma.

Rozhodilo vás nějak publikum?

Bylo to fair play, publikum úžasné, ale chovali se pěkně k rumunským hráčkám, to je jasné.

V neděli jste ale předvedla úplně jinou úroveň hry.

Určitě už to bylo z mé strany lepší, než proti Niculescuové. Jsem ráda za to, jak jsem hrála, i když jsem prohrála. Ale ve srovnání se včerejškem jsem měla mnohem lepší servis, výměny a skoro všechno. Z této strany je to dobré, ale nepřinesla jsem bod do šatny, což není moc dobré.

S Halepovou máte nyní bilanci 0:3, v čem vám tak nevyhovuje?

Je to třetí hráčka světa ne jen tak pro nic za nic. Poslední dva zápasy, které jsme hrály, byly ale opravdu těsné. Jednou to přijde a vyhraju.

Bylo pro vás hrát v Rumunsku těžší, než jste čekala?

Očekávala jsem velmi těžký zápas, což teď vidíme. S takto skvělými hráčkami je vždy těžké uspět. Rumuni si mohli vybrat povrch, což je velká výhoda, viděla jsem to včera i dneska. Vybrali si opravdu moc dobře.

Jaký tedy máte celkový pocit z fedcupového víkendu?

Moje nálada asi momentálně není nejlepší, ale na druhou stranu jsem odehrála solidní zápas, takže si z toho vezmu nějaká pozitiva.

Marek Burkert (Kluž), Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.