Rubriky:

Tenis

Halepová se odhlásila z turnaje v Birminghamu, Kvitová proto vyzve Šafářovou

12. června 2016 14:46 - Birmingham

Rumunská tenistka Simona Halepová se kvůli zranění levé achilovky odhlásila z turnaje v Birminghamu. Kvůli tomu dojde v prvním kole tohoto podniku na trávě na český souboj. Lucie Šafářová, která měla s Halepovou hrát, se v novém rozlosování utká s Petrou Kvitovou.

 

Jacky Naegelen, Reuters

Aktuálně pátá hráčka světa Halepová začala bolesti achilovky cítit po příjezdu do Británie. "Mám nějakou tekutinu uvnitř šlachy, takže mi lékař řekl, že musím několik dní odpočívat. Není to nic vážného, ale bolí to," uvedla Halepová na facebookovém profilu organizace WTA.

Achilovka ji trápila už na začátku sezóny. Litovala, že tentokrát kvůli bolestem přišla o první zkoušku na trávě před Wimbledonem. "Bylo důležité mít nějaké zápasy, ale nemůžu to změnit. Je důležité, abych se starala o své tělo," doplnila Rumunka.

Vedle utkání Šafářové s Kvitovou nabídne první kolo turnaje v Birminghamu také duel deblových spoluhráček z Fed Cupu Karolíny Plíškové a Barbory Strýcové.

ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.