Halepová se odhlásila z turnaje v Birminghamu, Kvitová proto vyzve Šafářovou

12. června 2016 14:46 - Birmingham

Rumunská tenistka Simona Halepová se kvůli zranění levé achilovky odhlásila z turnaje v Birminghamu. Kvůli tomu dojde v prvním kole tohoto podniku na trávě na český souboj. Lucie Šafářová, která měla s Halepovou hrát, se v novém rozlosování utká s Petrou Kvitovou.

 

Jacky Naegelen, Reuters

Aktuálně pátá hráčka světa Halepová začala bolesti achilovky cítit po příjezdu do Británie. "Mám nějakou tekutinu uvnitř šlachy, takže mi lékař řekl, že musím několik dní odpočívat. Není to nic vážného, ale bolí to," uvedla Halepová na facebookovém profilu organizace WTA.

Achilovka ji trápila už na začátku sezóny. Litovala, že tentokrát kvůli bolestem přišla o první zkoušku na trávě před Wimbledonem. "Bylo důležité mít nějaké zápasy, ale nemůžu to změnit. Je důležité, abych se starala o své tělo," doplnila Rumunka.

Vedle utkání Šafářové s Kvitovou nabídne první kolo turnaje v Birminghamu také duel deblových spoluhráček z Fed Cupu Karolíny Plíškové a Barbory Strýcové.

ČTK

  6:1, 0:6, 2:6 Linetteová - Kvitová 6:1, 0:6, 2:6 konec
20210510T11:45:00+0200
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová
Kvitová

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.