Rubriky:

Tenis

Federer si v lednu po patnácti letech opět zahraje Hopmanův pohár

21. července 2016 09:16 - Sydney

Švýcarský tenista Roger Federer se v lednu po patnácti letech opět zúčastní Hopmanova poháru. Bývalý první hráč světa a sedmnáctinásobný grandslamový vítěz se na turnaji smíšených dvojic v Perthu představí s Belindou Bencicovou.

 

Ben Curtis, ČTK/AP

Čtyřiatřicetiletý Federer, který vstoupí v novém roce do dvacáté sezóny mezi profesionály, na Hopman Cupu startoval zatím dvakrát. V roce 2001 s Martinou Hingisovou turnaj vyhrál a o rok později se svou současnou manželkou Mirkou vypadli ve skupině.

"Pamatuji si, že to byl dobrý přípravný turnaj na úvod sezóny, a myslím, že i teď to bude perfektní," uvedl na webu turnaje Federer, který mezi profesionály vstoupil v roce 1998, kdy byl jeho spoluhráčce Bencicové jeden rok. "Moc se těším, až si s Rogerem zahrajeme smíšenou čtyřhru," přidala devatenáctiletá tenistka.

ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.