Plíšková prolomila grandslamové trápení: Výhra nad Williamsovou mě snad posune v kariéře

6. září 2016 09:55 - New York

Česká tenistka Karolína Plíšková si v pondělí poprvé v kariéře poradila s někdejší světovou jedničkou Venus Williamsovou a zahraje si čtvrtfinále grandslamu. Poslední česká tenistka v pavouku dvouhry US Open věří, že ji cenná výhra nad zkušenou tenistkou, umocněná poměrně nepřátelským prostředím, posune dál v kariéře.

 

Charles Krupa, ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletá Češka udolala na centrálním kurtu domácí favoritku po setech 4:6, 6:4 a 7:6. „Užívám si to. Jsem nadšená ze svého prvního grandslamového čtvrtfinále," řekla Plíšková Radiožurnálu.

Turnajová desítka a vítězka prestižního turnaje v Cincinnati prožila zápas jako na houpačce. Hrozivý úvod, pak skvělý obrat, na konci až pátý proměněný mečbol... „Bylo toho hodně, prošla jsem si snad vším. Šlo o důležitý zápas v mojí kariéře. Je to na grandslamu, v Americe, proti Američance, na centrkurtu. Doufám, že mi to hodně dá a posune mě to v kariéře," věří Karolína Plíšková.

Česká jednička byla poslední hráčkou světové dvacítky, která na grandslamu ještě nehrála čtvrtfinále. To už je minulostí. „Doufám, že už se o tom přestane debatovat," řekla svěřenkyně kouče Jiřího Vaňka, která po famózním výkonu ochotně odpovídala na dotazy novinářů. „Už jsem si zvykla, začátky mám za sebou. A to k tomu patří, zvlášť když před 23 tisíci lidmi porazím jejich holku, která tu vyhrála všechno, tak je jasné, že o mě zájem bude," uvedla Plíšková.

Po zápase ještě rodačka z Loun netušila, která hráčka bude její čtvrtfinálovou soupeřkou. Nakonec se ve středu utká s mladou Chorvatkou Anou Konjuhovou.

Dvaadevadesátá hráčka světa je vítězkou juniorky US Open 2013 a bývalou juniorskou světovou jedničkou. S Plíškovou se dosud nestřetla, ale v osmifinále si vyšlápla na čtvrtou nasazenou Agnieszku Radwaňskou z Polska (dvakrát 6:4). „Tady už není lehký soupeř. Když budu hrát jako proti Venus, tak určitě šanci mám," dodala Plíšková.

jis, ČTK, Sport.cz

  4:6, 3:6 Bradyová - Kvitová 4:6, 3:6 konec
20210420T19:40:00+0200
Bradyová vs. Kvitová
Bradyová vs. Kvitová
Bradyová
Kvitová
  4:6, 6:2, 6:3 Alexandrovová - Muchová 4:6, 6:2, 6:3 konec
20210420T11:30:00+0200
Alexandrovová vs. Muchová
Alexandrovová vs. Muchová
Alexandrovová
Muchová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.