Francouzský soud dal zelenou renovaci areálu Roland Garros

3. října 2016 17:09 - Paříž

Nejvyšší francouzský soud dnes rozhodl, že se může rozběhnout plánovaná renovace areálu Roland Garros, každoročního dějiště tenisového grandslamu French Open. V odůvodnění uvedl, že březnový verdikt nižšího správního soudu o pozastavení prací nemá žádný právní základ.

Dlouho plánované rozšíření areálu naráželo na protesty ochránců přírody, kteří tvrdí, že vybudování nového kurtu pro 5000 diváků v areálu botanické zahrady Serres d'Auteuil by poškodilo vegetaci. V tamních sklenících z 19. století je množství tropických i místních rostlin.

V rámci renovace areálu plánuje Francouzská tenisová federace zastřešení hlavního kurtu, k němuž by mělo dojít nejdříve v roce 2020. Poté by po Australian Open, Wimbledonu a US Open i čtvrtý grandslam měl alespoň jeden dvorec se střechou, jenž by umožnil hrát i za nepříznivého počasí.

Celkově by se měl areál Roland Garros rozrůst ze současných 21 na 34 akrů.

ČTK

Časová osa: Tenis

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.