Česko - USA 0:3Hradecká s Pavláskem na úvod Hopman Cupu prohráli

Čeští tenisté zahájili Hopmanův pohár porážkou. Lucie Hradecká, náhradnice za zraněnou Petru Kvitovou, s Adamem Pavláskem dnes v australském Perthu prohráli první utkání ve skupině B s americkou dvojicí Coco Vandewegheová a Jack Sock 0:3 na zápasy.

Český tenista Adam Pavlásek.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Češi na Hopman Cupu proti USA

V úvodní dámské dvouhře nestačila 166. hráčka žebříčku WTA Hradecká při své premiéře v exhibičním turnaji smíšených dvojic na světovou šestatřicítku a za 69 minut s Vandewegheovou prohrála 4:6 a 2:6. Pavlásek (75. v pořadí ATP) poté Sockovi (23.) vzdoroval, ale udělal více chyb a soupeři podlehl po setech 5:7, 6:3 a 3:6.

Závěrečná čtyřhra se hrála tzv. systémem Fast4 Tennis, v kterém se hraje set pouze na čtyři vítězné gamy, a český pár prohrál 4:2, 2:4 a 1:4.

V úterý budou hrát Hradecká s Pavláskem proti domácím obhájcům trofeje a ve čtvrtek je čeká Španělsko. Vítěz skupiny si zahraje sobotní finále.