Rubriky:

Tenis

Potvrzeno. Šarapovová nepožádá o divokou kartu pro Wimbledon

19. května 2017 15:29 - Londýn
(Aktualizováno: 19. května 2017 15:46)

Ruská tenistka Maria Šarapovová nebude žádat o divokou kartu do hlavní soutěže ve Wimbledonu. Třicetiletá hráčka, která usiluje o návrat mezi světovou elitu po trestu za doping, oznámila, že absolvuje kvalifikaci.

 

Michael Probst, ČTK/AP

Šarapovová se vrátila k tenisu v dubnu po patnáctiměsíčním trestu za doping a získala pouze tolik bodů, aby mohla jít ve Wimbledonu do kvalifikace. Místo v hlavní soutěži na londýnské trávě by si zajistila postupem do semifinále turnaje v Římě, ale v úterním druhém kole musela kvůli zranění stehenního svalu skrečovat ve třetím setu zápas s Chorvatkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou.

Ve stejný den zamítla Francouzská tenisová federace žádost Šarapovové o divokou kartu pro antukové Roland Garros. V Paříži tak rodačka ze Sibiře startovat nebude, pro start v kvalifikaci neměla v době uzávěrky přihlášek odpovídající postavení v žebříčku.

Na wimbledonskou kvalifikaci se Šarapovová připraví na travnatém turnaji v Birminghamu, kam ji pořadatelé pozvali. "Už od mládí je to jeden z mých nejoblíbenějších turnajů. Jsem vděčná a nadšená z toho, že tam znovu budu moci hrát," napsala na facebooku dvojnásobná vítězka birminghamského turnaje.

Návrat Šarapovové po odpykání patnáctiměsíčního trestu za užití meldonia vyvolal v ženském tenisu velké pozdvižení. Části soupeřek vadilo, že pořadatelé turnajů ve Stuttgartu, Madridu a Římě usnadnili Rusce návrat udělováním divokých karet a braly to jako protekci.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.