Rubriky:

Tenis

Čekala jsem to horší, komentovala Plíšková vstup do Wimbledonu

5. července 2017 09:40 - Londýn

Úvodní překážku zdolala bez sebemenšího zaváhání. Česká tenisová hvězda Karolína Plíšková zůstává letos na trávě neporažena, když po triumfu v Eastbourne smetla v prvním kole Wimbledonu ruskou tenistku Jevgeniji Rodinovou. Jedna z největších favoritek turnaje potvrdila svoji formu, ale útokem na post světové jedničky se zatím odmítá zabývat.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

"Jednoduchá práce to úplně nebyla, ale měla jsem oba sety pod kontrolou," řekla turnajová trojka.

Současná česká jednička má velkou šanci stát se po turnaji i první hráčkou světa. Otázku slyší v All England Clubu na každém kroku. "V hlavě to nemám. Už se o tom mluví pár týdnů, ale nesoustředím se na to. Chci vyhrávat zápas," uvedla.

Tlak cítí

Byla ráda, že první zápas na londýnské trávě odehrála bez větších komplikací. Jen jednou ztratila servis, ale při podání Rodinové tlačila. "Čekala jsem to horší," řekla a dodala, že očekávala i větší nervozitu. "Vyhrála jsem před Wimbledonem velký turnaj v Eastbourne, takže tlak tady je a šla jsem na kurt, na kterém jsem mockrát nehrála. Čekala jsem těžší zápas. Ale šlo to docela dobře," oddechla si.

Nasázela ve dvou setech 35 vítězných míčů. Z toho si pomohla devíti esy, přesto měla dojem, že je tráva letos pomalejší. "Sice jsem dala esa, ale musela jsem přitom trefit servis na lajnu. Hrály jsme hodně výměn, což na trávě není běžné. Častokrát by jich tolik nebylo ani na betonu," uvedla pětadvacetiletá Plíšková.

O pomalejší trávě mluvila po prvním kole i Petra Kvitová, která hrála na centrkurtu. "Povrch si tu rychlost vezme, připomíná mi mech," řekla Plíšková.

Pohyb zlepšila

Přesto míče po zeleném pažitu dál sjíždějí. To hráčky nutí chodit více do kolen, což vysoká Plíšková v poslední době hodně zlepšila. "Práce jsme udělali fakt hodně. David Kotyza (trenér) na mě dává pořád pozor, připomíná mi, abych zůstávala dole. Abych získávala energii hlavně z nohou, nejen ze švihu," řekla Plíšková.

Ve srovnání s předchozími roky vypadá její pohyb na trávě přirozeněji. "Asi nikdy se ze mě nestane laňka, která doběhne úplně všechno. Spoustu míčů ale vyberu, hodně těch těžkých dokážu vrátit, protože si při úderu zakleknu," dodala.

Dobře připravené nohy bude potřebovat v dalším utkání proti Magdaléně Rybárikové. Slovenku označila na druhé kolo za velmi nepříjemnou soupeřku. "Má tenis, který není úplně příjemný pro nikoho. Doufám, že budeme hrát na trochu rychlejším kurtu. Budu muset být agresivní. Když budu dobře servírovat, mám výhodu," řekla česká tenistka.

Rybáriková vyhrála před Wimbledonem na trávě dva turnaje ITF a v Nottinghamu došla do semifinále. "Musím zahrát fakt dobře, jinak se lehce může stát, že vypadnu. Vrací se po zranění a je teď na vlně," řekla Plíšková, ale i ona už má za sebou šest výher na trávě v řadě. " Já jsem na neskutečný vlně," smála se.

ČTK, Sport.cz

ČT sport 6:4, 4:4 Forejtek - Horanský 6:4, 4:4   probíhá
20200705T12:00:00+0200
Forejtek vs. Horanský
Forejtek vs. Horanský
Forejtek
Horanský
ČT sport 6:0, 6:2 Kolář - Martin 6:0, 6:2   konec
20200705T10:30:00+0200
Kolář vs. Martin
Kolář vs. Martin
Kolář
Martin
ČT sport Kužmová - Vondroušová   dnes 14:00
20200705T14:00:00+0200
Kužmová vs. Vondroušová
Kužmová vs. Vondroušová
Kužmová
Vondroušová
ČT sport Rosol, Veselý - Klein, Zelenay   dnes 14:00
20200705T14:00:00+0200
Rosol, Veselý vs. Klein, Zelenay
Rosol, Veselý vs. Klein, Zelenay
Rosol, Veselý
Klein, Zelenay
ČT sport Schmiedlová - Martincová   dnes 15:30
20200705T15:30:00+0200
Schmiedlová vs. Martincová
Schmiedlová vs. Martincová
Schmiedlová
Martincová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis