Rubriky:

Tenis

Nizozemci vybrali antuku kvůli Berdychovi. Mohlo by se jim to vymstít, doufá Navrátil před baráží

5. září 2017 14:00 - Praha

Bude to dřina a výsledek je krajně nejistý. Čeští tenisté vyrazí zachraňovat Světovou skupinu Davis Cupu do nizozemského Haagu v sestavě Jiří Veselý, Adam Pavlásek, Lukáš Rosol a Roman Jebavý. Hraje se od 15. do 17. září a kapitán Jaroslav Navrátil si pád do nižší divize nepřipouští.

 

Česká sportovní/Pavel Lebeda

Bez dvou velkých opor a šampionů týmové soutěže z let 2012 a 2013 Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka se musí obejít český výběr.

„Co jsem kapitán, taková situace skoro nenastala," povzdechl si Navrátil. „Jsou tu ale kluci, kteří mají šanci se o to porvat a já věřím, že udělají všechno, co bude v jejich silách a v neděli se budeme radovat z vítězství."

Nizozemci vybrali jako povrch antuku, která měla být zbraní hlavně proti Berdychovi. Při jeho neúčasti se ale domácím drcené cihly klidně mohou vymstít.

„Pro Tomáše to je nejhorší povrch. Ale Veselému, Rosolovi i Pavláskovi by měla antuka sedět, vyrůstali na ní, uhráli dobré výsledky," soudí český kapitán, jenž do výběru poprvé zařadil sedmadvacetiletého Jebavého, jenž letos s Veselým ovládl turnaj ATP v Istanbulu.

Rosol i Veselý se pochlapí, věří Navrátil

„Kluci spolu v poslední době hrají velice dobře. Ale hodně bude záležet na výsledku prvního dne. Můžeme také rozložit síly a do dvouher poslat Rosola s Veselým a na debl Pavláska s Jebavým. Nizozemci mají výborný pár Haase (36. na světě v singlu), Rojer (28. ve čtyřhře) a získat přes ně bod bude velice složité. Uvidíme," říká Navrátil.

Klíčem podle něj bude uhrát dva body přes nizozemskou dvojku, jíž byl v posledním zápase s Bosnou a Hercegovinou zkušený De Bakker. „A potřebujeme jeden bod proti Haasemu. Kluci už z Davis Cupu mají spoustu zkušeností a měli by to ukázat," věří Navrátil, že se Veselý i Rosol pochlapí.

„Jirka nás podržel při baráži v Indii, Lukáš zase loni v prvním kole v Německu," připomněl kapitán, jak Rosol aktuální světovou šestku Zvereva rozstřílel v rozhodujícím zápase 6:2, 6:3, 6:1.

Do Nizozemska se Navrátil vrací po jedenácti letech, v roce 2006 tu ve své funkci debutoval. „Je to pro mě velice specifická situace. Tehdy jsme vyhráli v baráži 4:1. A i teď se budeme moc snažit, ať nesestoupíme."

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Udrží se čeští tenisté v souboji s Nizozemci ve Světové skupině Davis Cupu?


Časová osa: Tenis

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.