Tenis

Plíšková s Kvitovou gratulovaly Halepové. Zasloužila sis to, míní české hvězdy

9. června 2018 18:19 - Praha

Samy na triumf nedosáhly, přesto byly mezi prvními, kdo čerstvé vítězce Roland Garros Simoně Halepové pogratulovaly. Tenistky Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou se na twitteru shodly, že si rumunská světová jednička triumf na pařížských dvorcích zasloužila.

Benoit Tessier, Reuters

Obě české hráčky vypadly na French Open shodně ve 3. kole. Plíšková s Ruskou Šarapovovou, Kvitová s Estonkou Kontaveitovou. Finále ale bedlivě sledovaly a krátce po finále vyjádřily podporu nové šampiónce.

„Simonaaaa! Dokázala jsi to. Jsem za tebe moc šťastná. Užívej si každou sekundu. Tuto chvíli si tolik zasloužíš," napsala na twitter dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová.

Ve stejném duchu se vyjádřila i Plíšková, nejvýše postavená Češka v žebříčku WTA. „Gratuluji Simoně. Skvělá práce, zaslouženě."

Halepová získala svůj první grandslamový triumf na čtvrtý pokus. Po dvou hodinách a třech minutách porazila Američanku Sloane Stephensovou 3:6, 6:4 a 6:1.

Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.