Živě

Potvrzeno. Ještě Fed Cup, pak slovenská hvězda odejde z kurtů

6. března 2020 11:58 - Bratislava/Praha

O jejím odchodu z tenisu se už delší dobu spekuluje. Teď slovenská hvězda potvrdila, že po finálovém turnaji Fed Cupu pověsí raketu na hřebík. Magdaléna Rybáriková je tak další tenistkou, která přišla s tímto oznámením. „Myslím, že je to definitivní rozhodnutí,“ uvedla semifinalistka Wimbledonu ve slovenských médiích.

 

Profimedia.cz

Loňské kvalifikační utkání na US Open zůstane jejím posledním zápasem na okruhu WTA. Slovenská tenistka totiž již příští měsíc odejde z tenisové scény. Magdaléna Rybáriková o své kariéře dlouho přemýšlela. Už loni na podzim přiznala, že během zápasů nestíhá, a že uvažuje co dál.

Chtěla ještě pomoci týmu ve Fed Cupu a pak oznámit své rozhodnutí. Avšak přišla s ním už nyní ve zpravodajství slovenské TV JOJ. „Myslím, že je to definitivní a nevratné rozhodnutí,“ uvedla Rybáriková. „Měla jsem čas si to promyslet. Mluvila jsem o tom s Igorem Moškou (generální sekretář Slovenského tenisového svazu) a dohodli jsme se, že ještě odehraju finálový turnaj ve Fed Cupu. Je úžasné, že jsme se tam kvalifikovaly, bude to krásná tečka za mou kariérou,“ vyprávěla vítězka čtyř turnajů na okruhu WTA.

Její kariéru často přerušovala zranění, vždy se ale dokázala vrátit. Svou nejúspěšnější sezonu zažila před necelými třemi roky, kdy si zahrála semifinále Wimbledonu a po dalších senzačních výsledcích se v žebříčku dostala až na sedmnácté místo. Avšak pak přišly další trable a Rybáriková postupně ztrácela energii se zase drápat nahoru. Více byla na golfovém hřišti než na kurtech.

Své tělo už nezvládá. Slovenská tenistka zářila ve Wimbledonu, teď přemýšlí co dál

Další plány Rybáriková zatím neprozradila. „Nevím, jestli bych chtěla dělat trenérku. Teď si chci odpočinout, hrát golf a navštívit země, kde jsem ještě nebyla. Během turnajů jsem byla sice v hodně státech, ale viděla jsem z nich jen letiště a tenisové kurty. Teď se těším, že poznám také více okolí,“ dodala tenistka, která porážela hráčky ze světové desítky.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fed Cup 2021

Filtr článků - Fed Cup


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.