Rubriky:

French Open

Djokovič by po incidentu na US Open zrušil čárové rozhodčí

5. října 2020 12:35 - Paříž

Lídr světového žebříčku Novak Djokovič by zrušil při turnajích čárové rozhodčí. Podle hvězdného srbského tenisty je na čase, aby je nahradila technologie jestřábího oka. S názorem přišel během Roland Garros měsíc poté, co na předchozím grandslamu US Open nechtěně zasáhl míčkem lajnovou sudí a byl kvůli tomu diskvalifikován.

 

Christian Hartmann, Reuters

"Se vší úctou k tradici a kultuře našeho sportu, pokud jde o lidi přítomné na hřišti během zápasu, včetně čárových, opravdu nevidím důvod, proč by každý turnaj v této technologicky vyspělé době nemohl mít to, co jsme měli během turnajů v New Yorku," uvedl Djokovič.

Na US Open i předtím během turnaje přeloženého do Flushing Meadows z Cincinnati hlásil aut kvůli protikoronavirovým opatřením a snížení počtu rozhodčích v areálu reproduktor na základě jestřábího oka. Bylo to tak ale jen na vedlejších kurtech, ne na velkých, kde hrál i Djokovič inkriminovaný duel.

Gesto velikána! Djokovič odmítl pokračovat, vysloužil si uznání fanoušků

"Technologie jsou teď tak vyspělé, že není absolutně žádný důvod, proč by měli být lajnoví rozhodčí. To je můj názor," řekl třiatřicetiletý Djokovič. "Samozřejmě chápu, že je to drahé a náklady porostou, ale měli bychom k tomu směřovat. A taky by se mi asi nestalo to, co v New Yorku," dodal s úsměvem vítěz 81 turnajů na ATP Tour a sedmnácti grandslamů.

Kvitová si zahraje na French Open o semifinále! Parádní jízda pokračuje

French Open jestřábí oko nevyužívá, na antuce se na rozdíl od jiných povrchů dají sporné momenty prověřit díky otisku míčku. I další tenisté se však po chybách sudích přimlouvají o jeho zavedení i na antuce.

ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.

Podsekce:

   
  • French Open - muži
  • French Open - ženy

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..