Rubriky:

US Open

Kanadská raketa po senzačním postupu do semifinále chtěla štípnout. Nechápala, že je to skutečnost

5. září 2019 10:38 - New York/Praha

Když dohrála, nechápala. Vůbec nemohla uvěřit tomu, co právě dokázala. Bianca Andreescuová, kometa letošní sezony, se na US Open probojovala do semifinále a prosila, zda by ji někdo nemohl štípnout, jestli je to opravdu skutečnost. „Toto je výsledek veškeré tvrdé dřiny, kterou jsem odvedla,“ vyprávěla devatenáctiletá Kanaďanka.

 

Profimedia.cz

Do letošní sezony vletěla Bianca Andreescuová jako raketa. Hned na prvním turnaji v Aucklandu se dostala až do finále, kde nad její síly byla Němka Julia Görgesová. O několik týdnů později se už radovala z titulu, když ovládla uznávaný challenger v Newport Beach. A řádila dál. Všechny šokovala, když v březnu z pozice držitelky divoké karty vyhrála prestižní turnaj v Indian Wells.

Tady si dokázala poradit ve čtvrtfinále s Garbiňě Muguruzaovou, v semifinále s Elinou Svitolinovou a ve finále s bývalou světovou jedničkou Angelique Kerberovou. Kanadská tenistka letěla žebříčkem a byla k nezastavení. Zabrzdilo ji ale zranění. Kvůli němu odstoupila před druhým kolem z French Open a do Wimbledonu ani neodjela.

Když se pak na začátku srpna vrátila, potvrdila, že její předešlé výsledky rozhodně nebyly náhodné. Hned na prvním turnaji po zranění se totiž dostala do finále. V něm se v Torontu střetla se Serenou Willimasovou. Ta však za stavu 3:1 pro talentovanou hráčku z utkání kvůli problémům se zády odstoupila. Andreescuová tak mohla slavit další titul.

Její jízda pokračuje i nyní na US Open. Devatenáctiletá hráčka je totiž už v semifinále. Ve středečním čtvrtfinále porazila Elise Mertensovou 3:6, 6:2 a 6:3. Andreescuová sice první set nezvládla, avšak pak už zase na kurtu dominovala, a když postoupila, vůbec nemohla pochopit, co dokázala.

Ještě na kurtu žádala, aby jí někdo štípl, aby zjistila, zda je to skutečnost. Následně jí už její úspěch docházel a patnáctá hráčka světa prozradila, díky čemu se jí utkání podařilo otočit. „I když se mi nedaří, tak se snažím zůstat dobře naladěná,“ vyprávěla Andreescuová na webu WTA.

„Nevzdávám se a vždy bojuji,“ zdůraznila, že je silná po mentální stránce. „Elise hrála opravdu dobře. Snažila jsem se zůstat v klidu a držet se své taktiky, což se mi ve druhém a třetím setu dařilo. Byla jsem více agresivnější a používala více svůj forhend,“ vysvětlovala dál.

„Toto je výsledek veškeré tvrdé dřiny, kterou jsem odvedla,“ dodala s tím, že po tom, jakou práci odvedla si zaslouží být v semifinále US Open. Nyní na ní čeká Belinda Bencicová. „Myslím, že turnaj může vyhrát kdokoliv. S Belindou jsem trénovala nedávno v Torontu. Ráda hraje agresivně a dobře se pohybuje na kurtu. Nebude to tedy vůbec lehké,“ uzavřela Andreescuová, která se svou soupeřku doposud neutkala na žádném turnaji.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: US Open 2019

Filtr článků - US Open


Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..