Jamie Murray a Bethanie Matteková-Sandsová obhájili titul v mixu

Jen hodinu a jednu minutu potřebovali Jamie Murray a Bethanie Matteková-Sandsová k obhajobě titulu na US Open. Ve finále mixu zdolali novozélandsko-tchajwanský pár Michael Venus, Čchan Chao-čching 6:2, 6:3 a jsou prvními vítězi letošního ročníku ve Flushing Meadows.

Jamie Murray a Bethanie Matteková-Sandsová se radují z obhajoby titulu na US Open

Turnajové jedničky Venus s Čchan Cho-čching drželi se soupeři krok do stavu 2:2, kdy si poprvé prohráli podání. Matteková s Murraym si již nabídnou šanci vzít nenechali, znovu své soupeře brejkli a sadu dovedli za 28 minut k pohodovému vítězství 6:2.

Na úvod druhé sady si všichni čtyři aktéři stihli prohrát podání. Klíčový moment celého zápasu přišel za stavu 3:3, kdy americko-britská dvojice znovu získala servis soupeřů, sadu získala v poměru 6:3 a mohla se tak radovat z dalšího cenného úspěchu.

Bethanie Matteková-Sandsová a Andy Murray ovládli mix na US Open

Třetí titul po sobě

Starší bratr bývalé světové jedničky ve dvouhře Andyho Murrayho získal titul v mixu na US Open už třetí rok po sobě, poté co v roce 2017 vyhrál po boku švýcarské legendy Martiny Hingisové. To se naposledy povedlo Australanovi Nealeu Fraserovi na konci 50. let minulého století.

Murray si dnes připsal sedmý grandslamový triumf, z toho pátý v mixu. Matteková-Sandsová vyhrála jeden ze čtyř velkých turnajů podeváté, přičemž pět titulů má z ženské čtyřhry ve dvojici s Lucií Šafářovou.

US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 57,24 milionu dolarů):
Smíšená čtyřhra - finále:
J. Murray, Matteková-Sandsová (Brit./USA) - Venus, Čchan Chao-čching (1-N. Zél./Tchaj-wan ) 6:2, 6:3.