Rubriky:

US Open

Potvrzeno! Tenisové US Open v New Yorku bude. Ale bez diváků

16. června 2020 18:23 - New York

Už je to jisté! Tenisový grandslam US Open se v New Yorku uskuteční v původním termínu od 31. srpna do 13. září. Hrát se bude podle očekávání bez diváků a za přísných hygienických i bezpečnostních podmínek. Oznámil to místní guvernér Andrew Cuomo.

 

Twitter@christophclarey

Světová tenisová sezona je přerušená kvůli pandemii koronaviru od půlky března a zrušen byl mimo jiné posvátný Wimbledon. Antukové French Open bylo z května přeloženo na konec září, začít by mělo jen týden po konci US Open.

Na newyorském turnaji se budou moci tenisté a tenistky pohybovat prakticky jen mezi kurty a hotelem a řada z nich už avizovala, že neví, zda se do Ameriky vůbec vypraví. Například světová jednička Novak Djokovič označil chystaná omezení za "extrémní a neobhajitelná".

US Open? Plánovaný režim je extrémní, štve Djokoviče

Podrobnosti chtějí pořadatelé oznámit až ve středu, ale média již dříve o některých informovala: čtrnáctidenní karanténa po příletu ze zahraničí, omezený přístup na tréninkové kurty, svolení jít na zápasy jen s jednou osobou doprovodu či omezený pohyb po městě.

Američané jsou sobci! V tenisovém světě roste napětí

"Americká tenisová federace přijme mimořádná opatření na ochranu hráčů i personálu včetně důkladného testování, dezinfekce, rozšíření šaten nebo vyhrazeného ubytování i dopravy," uvedl dnes Cuomo, který již o víkendu prohlásil, že New Yorku se podařilo koronavirus zkrotit. A dnes dal zelenou tenisovému grandslamu. Předcházet mu v areálu bude Masters odložené ze Cincinnati.

"Jsem nadšeni, že guvernér Cuomo a stát New York schválili náš plán pořádat US Open 2020 a Western & Southern Open v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové. Bereme na sebe zodpovědnost zorganizovat první globální sportovní akci a zhostíme se toho podle všech potřebných bezpečnostních opatření," uvedl v tiskové zprávě Mike Dowse, výkonný ředitel americké tenisové federace USTA.

US Open? Strýcová s Kvitovou váhají, Plíšková je pro

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: US Open 2020

Filtr článků - US Open


Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..