US Open

Clijstersová při návratu po osmi letech na US Open prohrála

2. září 2020 10:17 - New York 2

Návrat bez fanfár. Bývalá světová jednička Kim Clijstersová se po osmi letech objevila v soutěži na grandslamu a neuspěla. Sedmatřicetiletá belgická tenistka prohrála v úvodním kole US Open 6:3, 5:7, 1:6 s Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou.

Frank Franklin II, ČTK/AP

Clijstersová absolvovala první zápas na grandslamovém turnaji od roku 2012, kdy právě po US Open ukončila podruhé kariéru. Trojnásobná vítězka newyorského turnaje se letos v roli trojnásobné matky a coby členka Síně slávy snaží o comeback.

"Je to postupný vývoj. To jsem si řekla hned na začátku, když jsem se pustila do téhle výzvy - čeká mě hodně tvrdé práce a porážek," uvedla šampionka US Open z let 2005, 2009 a 2010, která zatím prohrála všechny tři své zápasy.

Muchové po výhře pořadatelé připravili překvapení, mohla zamávat své fanynce. Serena ji nestrašila

Letošní návrat Clijstersové zbrzdily vedle pandemie koronaviru zdravotní problémy. Naposledy ji trápily břišní svaly, což se mohlo projevit v závěrečném setu, kdy poklesla rychlost jejího servisu.

PROGRAM US OPEN: Kvitová bude hrát druhé kolo na centrkurtu

Vítězka 41 turnajů WTA však uvedla, že se cítila dobře a jediný problém pro ni představovala Alexandrovová. "Začala nohem lépe podávat. Měla jsem pocit, že ve třetím setu vidí lépe míč a vždycky trefí svůj cíl," řekla Clijstersová na adresu 21. nasazené soupeřky.

Tenisová hvězda v úterním utkání využila jen tři z 15 brejkbolů, ale měla ze svého vystoupení dobrý pocit. V úvodu zápasu dominovala od základní čáry, byla efektivní na síti a celkově hodnotila výkon jako nejlepší v tomto roce. "To je největší pozitivum. Nyní už se na porážky dívám trošku dospělejším pohledem než třeba před deseti lety," uvedla Clijstersová, jež poprvé ukončila kariéru v roce 2007 a po porodu dcery se dva roky nato vrátila.

Časová osa: US Open 2020

Filtr článků - US Open

Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.