Do hledišť při US Open budou moci jen diváci s očkováním proti covidu

28. srpna 2021 08:56 - New York

Tenisové US Open budou moci z hledišť sledovat pouze diváci s alespoň jednou dávkou očkování proti koronaviru. Krátce před startem posledního grandslamu sezony to oznámili jeho pořadatelé z americké tenisové federace USTA v důsledku rozhodnutí vedení města New York.

 

Robert Deutsch, Reuters

Potvrzením o provedeném očkování se bude muset prokázat při vstupu do areálu každý majitel vstupenky starší dvanácti let, uvedla asociace v prohlášení. USTA zavedla opatření na požadavek starosty "s ohledem na pokračující šíření varianty delta a snahu na prvním místě chránit zdraví a bezpečnost fanoušků".

Po loňském ročníku, který se kvůli koronavirové pandemii odehrál kompletně bez diváků, letos původně plánovali američtí organizátoři naplnit ochozy Flushing Meadows bez jakýchkoliv omezení v plné kapacitě. US Open má být prvním grandslamem s maximálním počtem diváků na tribunách od loňského Australian Open, jež se hrálo ještě před vypuknutím pandemie. Bez diváků se nicméně odehrála kvalifikace, hlavní soutěž začne v pondělí, pro tenisty očkovací povinnost neplatí.

ČTK

Časová osa: US Open 2021

Filtr článků - US Open


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..